Tema: Poezi Për Nënën


Urime Ditelindja Nene (Dashuria Ime)

Nene emri me i bukur qe me rriti me plot sakrifica
Emri yt me te cilin shume sfida prita e çdo gje korrekt e bera
Kur flas me personat qe njohim gjithe me thone je si NENA
Emri me i shtrejt qe eshte ne jeten time
Personi me i bukur ti o NENA IME
Sot feston ditelindjen por nuk dua te mburrem thjeshte per nje ditelindje
Dua te te shoh te lumtur gjithmone ty o jeta ime
Ty te kam dashuri qe kur hapa syte
Ti je personi me i bukur per te cilin kurre nuk u shterruan fjalet ne poezi
Te vazhdoj te shkruaj nuk mjafton
Te them sa te dua eshte genjeshter e njome
HAHA eshte genjeshter se nuk e them dot
Te dua me shume se çdo gje zemra ime thot
Se di çfare te them te shprehi dashurine qe ne femijeri
Gati 17 vite me ty plot krenari
Me fal per çdo gabime, me vjen keq per çdo lendim
Je misioni me i rendesishem per mua vlen si inspirim
Te premtoj se nuk ka me pune qe te merzisin nuk te merzise me
Kur te shoh te deshperuar se duroj at gejndje nene
Sa here te shoh me lot ne sy syte e mij rrjedhin lot
Sa shume te dua nuk e them dot
Por e di se e kupton dhe do ta vertetoj
E di askend me shume se ne nuk do
Je personi me i shtrejnte je numer 1
Vitet kalojn, te dua shume te them me plot bindje
Nene urime dhe pritsh edhe shume e shume ditelindje

- Poezi nga Vesa R{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}


Më shumë nga Vesa R


Komente 5