Më mbaj mend (për 1 muaj)


Kjo këngë nuk ka videoklip.

Vikena Kamenica - Xhaketa E Kuqe  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  3

Këngë e albumit:

"100 Kenget E Shekullit Vol.1"

Komente

Asnjë Koment

26/03/2009

2009-03-26T17:21:12+00:00


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Xhaketa E Kuqe" kënduar nga Vikena Kamenica.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.


Dërgo Tekstin

Kemi gjetur një këngë me të njëjtin titull kënduar nga Juliana Pasha & Rosela Gjylbegu. Shpresojmë që është ky teksti që kërkoni:

E mbaje ti ate n'ato vite
kujtime shpesh nder mend ajo me sillte
sa mall per te mbi supe kur e hidhje
xhaketa jote o baba

n'jastek e vije ti n'ate vite
te ngjyer me gjak te kuq shoke qe rane
gjithmone mbi te dhimbje ata lane
xhakete e kuqe o baba

do marr me vete xhaketen tende
qe kohen e madhe me sjell nder mendje
me te shkoj une ne feste e ne ne furtune 2x
xhaketen e kuqe jo se harroj babaMë Shumë Këngë Nga Vikena Kamenica:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet