Më mbaj mend (për 1 muaj)

Vikena Kamenica - S'e Kam Te Lehte  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  3 / Votuan:  2

Këngë e albumit:

"100 Kenget E Shekullit Vol.9"

Komente

Asnjë Koment

29/03/2014

2014-03-29T19:52:22+00:00Jo jo se kam leht,
e kam te vertet
sa prita prane teje
Sa fjale me ty kembeva
Po serdhi midis nesh pranvera joo jo

Te njoh une tani
Sa thell te njoh,
nuk je ti endrra ime,
as i imi nuk je ti s'te dua jo jooo

Jo kurr nuk do te desha
qe pret endrren ti braktisi
e dua horizontet edhe jeten qe me gris
Mes lulesh dhe shkembimesh
por ti nuk munde jo
te vish atje nuk munde jo jo.
(2 her)

O sa e ftoft
e vogel osht
sa larg nga bota ime
qe eshte e jotja bot
S'te dua jo joooooo
Jo kurr nuk do te desha
qe pret endrren ti braktisi
e dua horizontet edhe jeten
qe me grisi
mes lulesh dhe shkembimesh
po ti nuk munde jo
te visha atje nuk munde jo
(2 her)


Ky tekst u dërgua nga Donika
Më Shumë Këngë Nga Vikena Kamenica:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet