Më mbaj mend (për 1 muaj)


Ne bëjmë kërkime të vazhdueshme në Youtube, por nuk kemi arritur të gjejmë një videoklip për këtë këngë.

Kërko Video

Vikena Kamenica - Nje Flutur  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  1 / Votuan:  2

Këngë e albumit:

"100 Kenget E Shekullit Vol.8"

Komente

Asnjë Koment

29/03/2014

2014-03-29T19:52:22+00:00

Mu duke krijesa me e bukur
enderr e zjarr si dashuria
Per ty me kjart ne shpirt mu sos ziliaEdhe un ngjita te rsha pas o flutur

Te desha te desha si e marre
Se syte ah syte me mahniten
Dhe zemren time te paster ma grabite
T'u fala ty me zjarrin tim te pare

Kjo flutur si ylli edhe si drita
Cdo gje qe ty natyra t'ka dhuru
Dhe zemra ndofta po do t'kish harruar
Por une kete jo nuk ta kam thene

Nje ore me duket sa minuta
Dhe dita e shkurter sa nje ore
Por shpirtin tim gjithmone ti vajte nxorre
Nuk di arsyen pse shpirtin ma lodrove

Me the une te dua kur s'me deshe
Me ledhe dhe me qeshje me hutove
ne zemren time ti hyre e zotrove
Dashurine flutur ti mua s'ma dhurove

Kjo flutur...ta kam thene

Fund


Më Shumë Këngë Nga Vikena Kamenica:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet