Më mbaj mend (për 1 muaj)

Vitori Balili & Mariglen Hazizaj - Tepelene E Mallakaster Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  7

Kush më njeh kush do ta dijë
Ku kam lindur nga po vij
Mallakastra më dha gji
Jam sulltan, sulltan i ri
Mallakastra më dha gji
Jam sulltan, sulltan i ri

Unë jam sulltaneshë e parë
Vij nga tepelenë e rrallë
Nga malet e labërisë
Të këngës të trimërisë
Nga malet e labërisë
Të këngës të trimërisë

Hajde ti bashkojmë zërat
Mal më mal të oshëtijmë
Tepelenë e mallakastër
Dhe në gjithë shqipërinë
Hajde ti bashkojme zërat
Mal më mal të oshëtijmë
Tepelenë e mallakastër
Dhe në gjithë shqipërinë

Sulltaneshë nga derë e madhe
E veshur si evropiane
Si hëna që ndrin në male
Vallë ç`të solli kesaj ane
Si hena që ndrin në male
Vallë ç`të solli kësaj ane

Tungjatjeta mor fisnik
Miqësia është e vjetër
Ali pashë rrapo hekali
Dhanë fjalën lidhën besën
Ali pashë rrapo hekali
Dhanë fjalën lidhën besën

Hajde ti bashkojmë zërat
Mal më mal të oshëtijme
Tepelenë e mallakastër
Dhe në gjithë shqipërinë
Hajde ti bashkojme zërat
Mal më mal të oshëtijmë
Tepelenë e mallakastër
Dhe në gjithë shqipërinë


Vitori Balili & Mariglen Hazizaj - Tepelene E Mallakaster
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Tepelene E Mallakaster".
3. Video është e këngës "Tepelene E Mallakaster", por nuk këndohet nga Vitori Balili & Mariglen Hazizaj.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Vitori Balili:


Komente 0