Më mbaj mend (për 1 muaj)

Vitori Balili - Trendelina Çeli (Kolazh) Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  2

Trendeline o trendeline
çdo mëngjes aty vjen rri
E thotë ca ligje aman si njeri
O çka një dert e nuk ia di

Avazet ti më ngren
Si t’ia bëja un e mjera
Ngrihem e hap penxheren
Sa ç’e lul sythin pranvera

Desha një pikë ujë
Bëra të dy të jongarin
Bjerë më thanë atë buzë
Se nuk durohet gjizari


A ç’më hëngri meraku i vjetër
E më bëri kartë cingari
Jap e marr e s’gjeta tjetër
Si ai që ish i pari
Përmbi djepe buza mbetur
E lule shege në pranverë
Ikë mor ikë meraku i vjetër
Le ta mbyll uratë në derë

Trëndelina çeli se erdhi behari
Merre rrugën lartë moj se më dogji malli
Hajde moj flori dhe ergjëntë
Ç’të kam thënë e s’më ke dhënë
Hajde moj lule manushaqe
të më japësh gushë e faqe

O të prita pse s’erdhe moj malli më ka marrë
Bini bini ju o cula, bini ju jongarë
O të prita pse s’erdhe moj malli më ka marrë
Bini bini ju o cula, bini duke qarë

O kjo sevdaja jote më doli në shkallë
Bini bini ju o cula bini ju jongarë
O kjo sevdaja jote më doli në shkallë
Bini bini ju o cula, bini duke qarë

Kur veje për ujë porsi vetullerrët
Merr koburen vramë moj se nuk dua jetë
Balluket e ballit laje ti përpjetë
Merr koburen vramë moj se nuk dua jetë

Ishe nazemadhe moj si ngjala në det-ë
Merr koburen vramë moj se nuk dua jetë
Balluket e ballit laje ti përpjetë
Merr koburen vramë moj se nuk dua jetë

Për ty vogëlushe moj dheu po t’më tretë
Merr koburen vramë moj se nuk dua jetë
Balluket e ballit laje ti përpjetë
Merr koburen vramë moj se nuk dua jetë


Ky tekst u dërgua nga Amadeo

Vitori Balili - Trendelina Çeli (Kolazh)
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Trendelina Çeli (Kolazh)".
3. Video është e këngës "Trendelina Çeli (Kolazh)", por nuk këndohet nga Vitori Balili.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Vitori Balili:


Komente 0