TEKSTESHQIP

Vjollca Selimi
Te Kalaja
Lyrics

Te kalaja e Ulqinit te takova tparen her
prej dashnis dhe mallengjimit te kerkova dhe njeher(dhe njeher)
sa shum vite kan kaluar
skam te drejt as ti kujtoj
por kjo zemer e lenduar asnjeher nuk te harroi(te harroi)

ref:valet perqafojn kalan sikur mua ti diku
prej dites qe u ndam
qetsi nuk gjeta kurr
sikur deti val val jeta ime ska qetsi
zemren time ta kam fal pse na denove zot ishim te ri

te kalaja e Ulqinit te takova tparen her
prej dashnis dhe mallengjimit
te kerkova dhe njeher(dhe njeher)
sa shum vite kan kaluar
skam te drejt as ti kujtoj
por kjo zemer e lenduar
asnjeher nuk te harroi(te harroi)

ref:jeta shkon nkalamoni enderroim nje ardhmeri
perqafuar rrin diku sikur ne dikur
e sa kthesa ka kjo jet qka i pret nuk din as vet
sa kan rene ne dashuri mos i lendo o zot se jan te ri
mos i lendo o zot se jan te ri
mos i lendo o zot se jan te ri
mos i lendo o zot se jan te ri