Më mbaj mend (për 1 muaj)

Vellezerit Bajra - Zuna N'kajke E Rashe N'det Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

O Zuna n'Kajk e rash ne Det e
O me ni Shqiptar o jam Zatet e
A shyqyr bana per Selamet
O lash Dylberin vetem ne Siklet

O moj Kalaj Kalaja e shkret
O u rrenofsh e rafsh ne Det
O u rrenofsh prej o Termetit
O me ndave Shpirtin prej Dylberit

O ka i kam Shoket o le tem Kajn
O le tem Kajn me Lot o si Lumi
A o iken Shoket me kan lanen o vet
O mkan lan vetem O nBjeshk te Uzdrumit

O ne Bjeshk te Uzdrumit
E kur jam dal
O mu tfillu ni Fiqir i Zi
A Keq un ndam me ni Terr te Zi
O veq po presim prej dylberit

O prej Bagdatit deri ne Makaz
O Qadrat kreje Bajrak o Bajrak
O Fermonatat po vin prej Bagdatit

O Aman Shok qysh na gjindet
Qaiji o gjindet Qarje


Vellezerit Bajra - Zuna N'kajke E Rashe N'det
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Zuna N'kajke E Rashe N'det".
3. Video është e këngës "Zuna N'kajke E Rashe N'det", por nuk këndohet nga Vellezerit Bajra.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Vllezerit Bajra:


Komente 0