Më mbaj mend (për 1 muaj)

Vllezerit Bajra - Dardani E Vjeter Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.6 / Votuan:  11

Kur ishe moj toke, e mbretnis ilire
pate moj sa deshte, forc e krenarie.
Askujt si re n’qafe, askand se pushtove
paqe dhe dashnie, nder kojshit ti mblodhe.
Dardane e vjeter, oj kosov e re
shqiptare ke qen e shqiptare do t’jeshe.
Dimen edhe vere, o moj sa t‘jet jeta
kem me u pershendet o, o me tungjatjeta.
Dimen edhe vere, o moj sa t‘jet jeta
kem me u pershendet o, o me tungjatjeta.

Hordhi nga karpatet, mbi ty jan verrshua
gjakun me ta pie, shpirtin me t‘pervlua.
Por ti s‘u ligshtove, nje zemer te therre
jaqken nuk e pate, lotin me ta tere.
Dardane e vjeter, oj kosov e re
shqiptare ke qen e shqiptare do t‘jeshe.
Dimen edhe vere, o moj sa t‘jet jeta
kem me u pershendet o, o me tungjatjeta.
Dimen edhe vere, o moj sa t‘jet jeta
kem me u pershendet o, o me tungjatjeta.

Oj kosov dardane, me djem nisi drit
pushke çlirimtari, ta solli lirin.
Sa her e qon krye, hasmi i shqiptarit
prap do t‘kerset pushka, me adem jasharin.
Dardane e vjeter, oj kosov e re
shqiptare ke qen e shqiptare do t‘jeshe.
Dimen edhe vere, o moj sa t‘jet jeta
kem me u pershendet o, o me tungjatjeta.
Dimen edhe vere, o moj sa t‘jet jeta
kem me u pershendet o, o me tungjatjeta.
O me tungjatjeta.


Ky tekst u dërgua nga Nori

Vllezerit Bajra - Dardani E Vjeter
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Dardani E Vjeter".
3. Video është e këngës "Dardani E Vjeter", por nuk këndohet nga Vllezerit Bajra.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Vllezerit Bajra:


Komente 0