TEKSTESHQIP

Vllezerit Bajra
Tahir Sinani
Lyrics

Eeejjj nga tropoja ne berish
Vjen nje kang malsieee
Dhe nga zemra e Shqipris nan
Vjen rreze lirieee

Ni marsh lufte me shum trime
Qe shen nga pashtriku
Vjen Tahiri nga tropoja
Ndor automatikunn

O mor vllazen nmesin tuj
Ndegjomni njeher
Sante do dal para ushtarve
Du ma ba ni nder

Du me pa si mpunon pushka
E drejtume nshkaa
Heeejjjj du me pa
Un rreshtohem me ju krah per krah

Heeejjj gjoksin shkëmb
E syrin pishk
Pushken mush barot
Kadal shka se tkam shti nthum
Tka ardh dita sot

Nja ma mir qe para pushke
Shkjaa gjamen ta ngova
Mkan pas than Tahir Sinani
Tash Tahir Kosova(2x)

Sun po rri pa shku npreshev
Atje e kam gjakun
Ende shokve amanet
Nuk jav kam marr hakun

Ndalu shka se veq per zi
Ty zanin ta ndjeva
Heeejj mkan pas than Tahir Sinani
Tash Tahir Presheva

Heeejjj kam gjak boll per ty liri
Me prit ne poroj
Ne ilirid ne at tok shqiptare
Ne kerqov dot shkoj
Ndiber tmadhe nbjeshk tradikes
Me pret kumanovaaa
Mkan pas than Tahir Sinani
Tash Tahir Tetovaaaa(2x)

Rruga jon ka nis me shekuj
Shok ju mos u ndalni
Nese doni tme kujtoni
Amanetin mbanii
Un jam veq ni çlirimtar
Tu desht iliria
Heeeejjj mka pas than Tahir Sinani
Tash Tahir Shqipnia(2x)

DËRGOI: