Më mbaj mend (për 1 muaj)


Kjo këngë nuk ka videoklip.

White Tiger - Shqiptar

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Shqiptar".
3. Video është e këngës "Shqiptar", por nuk këndohet nga White Tiger.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

White Tiger - Shqiptar  Lyrics


Nuk ka akoma asnjë votë


Komente

Asnjë Koment

23/07/2013

2013-07-23T14:17:06+00:00intro - white tiger is back ngoni senin e ri 2008 yao yao

(verse 1)white tiger

Per vlera do bertas deri sa te vritem, //
Dhe ketu fillon historia ime //
hyra ne nje sen me disa pretendime //
kerkova ta ndryshoj,ta kthej ne identitet //
por sa me degjuan,u hodh tere ai milet //
desh me vrane e desh me mbyten //
me mua te tere u kacafyten. //
Shifet se ky vend nuk do ndryshime //
duan te jetojne akoma me therrime, //
pashe vetem shkrime adoleshentash //
dhe nuk me pelqyen keto tip dekadencash, //
mu hodhen si ujqerit per te me shkyer //
me shane per veprimin qe kisha kryer //
Kerkoja ti ktheja ne identitet //
por duket qe nuk ka faj ai shtet //
faji eshte i yni,ne vendosim vete . //

refreni: white tiger
Kuptone more njerez te verteten e ketij vend //
koherat e arta duhet te sillni ne mend, //
kujtoni sakrificen e atdhetareve tane //
kujtojeni mire o Shqipetare anembane //

verse 2 white tiger
goja jem si mu kon skurrpion more shqipetar //
goja jem 100 rima per ni minut ec hup more mut/ /
jom prof me provoj 100% real boy sa her qe jam te mikrofoni /
jeten monoton ja u bej se gabova nkete rap se di qysh fillova/
Se jemi ne ato qe duhet te bejme ndryshime //
dhe ne mentalitet bazohet fjala ime //
duhet nje mentalitet jo i ndare //
per te dale te gjithe fitimtare. //
Mos u merrni me politike e me partiake //
e mos lejoni qe kosova te marre flake, //
mbrone ate si gjene me te shtrejte //
e veproni me force ne te drejte. //
Jam i indinjuar per cka po shof e po degjoj //
cdonjeri prej nesh kosoven duhet ta ndertoje. //
mondohem t'jem objektiv,arsyeja pse kam pak idhnime se//
t'fitosh e t'ruash respekt,n'jete duhet t'jesh agresiv .

refreni: white tiger
Kuptone more njerez te verteten e ketij vend //
koherat e arta duhet te sillni ne mend, //
kujtoni sakrificen e atdhetareve tane //
kujtojeni mire o Shqipetare anembane //

(verse3) white tiger

kur lexon,bej siguri kusht esht brenda,tosk a geg //
t'paren here m'del n'shteg,per s'gjalli do t'djeg //
burrerin,burgu,nqfs,pantallonat t'zvendeson n'funde //
egoizmit tend,i shkoj mish per mish 12 raunde //
derisa t'dorzohesh,te t'degjoj te thuash me munde //
rimen ves,12raunde barazim,t'thyej brinjet,n'shtes //
por nuk t'le pa shpres,mbase ti per mua je thmi//
sa me teper e mbulon injoranca e perseri nuk ndryshon seanca! //
thojne njerzt ,cje duke kerkuar ate ke per te marr//
egersin ballancoj pozitivisht,sepse jemi kosovar//
kosoven deshte me na shporr,refuzoj t'jem agresiv//
kudo qe hyra,konkluzione prej gjerave te ndyra//
rrethuar nga lyra,njerez me 2 motherfuckin fytyra //
kudo qe shkel t'ruhesh nga 1 e keqe,kane ngritur leqe //
my name tiger ,s'jam ordiner,rrnoj_vdes per 1 nder //
Jam dakort me njerzt kur thojne gati te fitoj cdo sherr .

refreni: white tiger
Kuptone more njerez te verteten e ketij vend //
koherat e arta duhet te sillni ne mend, //
kujtoni sakrificen e atdhetareve tane //
kujtojeni mire o Shqipetare anembane //


Ky tekst u dërgua nga W.t
Më Shumë Këngë Nga White Tiger:


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet