Më mbaj mend (për 1 muaj)

Wicked K - Curse Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  5

Kam harru si shkruhet penen sdi ku e kam
Skam ce du penen nfakt kur gjith fjalorin shqip un e mbaj nkok
Fiks si Pikaso lirikisht jam abstrakt
Cdo qeliz dhe sinaps ta vras si shiring me antraks
1 fillestar si ti 1 diletant ska asnji grim shansi
Sikur kristal shihet shum qart ndikimi impakti
Lirik qe kam un jam kombinim i
Beethoven i Bach Chopin dhe Mozartit
Jam Da Vinci shqiptar Mona Lisen me fjal pi-kturoj
dhe per kanavac kam instrumentalin
1 veper arti me fuqi magjike qe bon dhe nje person
Shurdh te degjoje dhe 1 memec qe te flasi
Kto tekste boni mir qe ti merrni ti fusni
Ne 1 kuti xhami dhe ti shfaqni nmuzeun e Louvre-t
Dhe duhet tshkruni
Si pershkrim posht kutis fragmente nga rreperi me i mir
Qe najher ka jetu bi**h
Flow monumental per sa koh qe ndoren e majt
Mikrofonin e kam akrepat e ores i kap
Nga ora i nxjerr dhe ndor po i mbaj
Minutat i prangos sekondat marr peng kohen e ndal
Epoken e arte te hip hopit risjell ringjall po ta vertetoj me cdo varg
Dhe cdo strof qe prodhoj kto strofa jan prova ne fakt
Qe mikrofoni ndoren time nuk ngjan si mikrofon po si pishtar
Rrepin per fyti kap pesh e ngrej oksigjenin i ndal
Ki pak respekt per mesuesin
Deri diten qe tvdes dhe sa her qe tmpysin
Sdo them qe jam numri 1 po qe jam 3 minus 2shi
Mezi presin albumin si te drogum qe presin
Dozen e rradhes sikur te jete e fundit
Kjo eshte drog qe thithet me veshe nuk thithet me hund bi**h
Overdoz me cdo rresht peson shkon tek te shumtit
Si pretendon qe tfitosh ti je thjesht nje mini version i imi
Nje milingon nje mikrob 1 milion her me i vogel se 1 mikron
Mikroskopik as nen mikroskop nuk i shikon dot
Jug veri lindje perendim dhe cdo drejtim qe ti do zgjidhe vet tgjith e din qe un perendi jom
Eleminoj dhe po degjeneroj cdo rreper konkurrent dersa pena pa boje te mbetet
Jam me fat qe pena ska goje se per-ndryshe mu pena do m'akuzonte per
Abuzim perdhunim dhe ekzekutim te ketyre rimave 1 nga 1
Dhe persekutim te ketyre tipave qe sdin me lidh
2 fjal bashk mos mboj q tperseris serish
Si disk i prish qe nhistori tShqipris jam i vetmi individ qe teknikisht me 1
Gisht i shtyp faktikisht nuk ka nevoj qe as ti prek
Po nepermjet ritmit qe kam un ne cast i lej te vdek
Wicked K
Publikimi: 24/03/2023
Teksti: Wicked K
Produksioni: MarZ
Mix And Master: Marz
Recorded At: St/LlWicked K - Curse
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Curse".
3. Video është e këngës "Curse", por nuk këndohet nga Wicked K.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Wicked K:


Komente 0