Më mbaj mend (për 1 muaj)

Xhaxhi Piktori - Pranvera Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.7 / Votuan:  26

Në fillim barin jeshil
barin jeshil,
pastaj pemët,
bëra unë
shiko sa bukur,
Lule plotë
flut'ra shumëngjyrëshe,
dhe një përrua
këtu në mes
Gjeje çfarë mungon
pastaj dielli
plot zogj përreth,
plot zogj përreth
lule dele
dhe një ylber
e kuqe dhe jeshile
blu edhe lejla
qeshni me te madhe
qeshni hahaha
se këtu mëson por
edhe lodron
me ngjyrat e githë botës
gëzon dhe fantazon.


Ky tekst u dërgua nga  melisa


Nuk kemi video për këtë këngë.
Xhaxhi Piktori - Pranvera
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Pranvera".
3. Video është e këngës "Pranvera", por nuk këndohet nga Xhaxhi Piktori.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Komente 0