Më mbaj mend (për 1 muaj)

Xhesika Ndoj
  • Vendlindja:
  •  
  • Jeton dhe vepron në :
  • Shqipëri 
  • Mosha:
  • 32 Vjeç
  • Ditëlindja:
  • 11 Maj 1988
  • Shenja e Horoskopit:
  • ♉ Demi
Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  182
Këndon kryesisht: pop

Xhesika Ndoj është këngëtare e njohur. Ajo ka triumfuar në Festivalin Shkodra Fest duke rrëmbyer kështu me këngën e saj të bukur dhe me plot ritëm cmimin e madh. E kemi fjalën për këngëtaren mjaft simpatike dhe me zë të vecantë Xhesika Ndoj, e cila me origjinë është nga Puka por jeton në Tiranë. Xhesika merr thuajse cdo kohë komplimente edhe për dukjen e saj, madje nuk është nevoja të mendosh dy herë sapo ta shohësh, sharmi i saj tregon se padiskutim është një nga këngëtaret më seksi shqiptare. Kur ne e pyesim për momentin se si është ndjerë kur fitoi cmimin e parë në Shkodra Fest dhe se cilët e mbështetën më shumë, ajo ka këtë përgjigje: ‘Po cmimin e madh në Shkodra Fest e fitova falë publikut, i cili më ka mbështetur dhe jam shumë e lumtur për këtë. Në natën finale kisha shumë fansa dhe për këtë dua të falenderoj nga zemra për gjithcka që kanë bërë për mua dhe që më mbështesin kudo. Nuk dua të harroj edhe mbështetjen e madhe që kam nga familja ime, që më përkrahu shumë gjatë cdo momenti ndërsa mora pjesë në këtë event". Vajza e skenës shqiptare e cila ka rënë në sy gjatë festivalit qoftë për koreografinë e bukur, edhe për veshjen e saj plot stil dhe është e fiksuar shumë pas fotografive.

Më datë 21 Gusht 2014, Jimmy X Cash publikon videoklipin "We Ridin'", në bashkëpunim me Xhesika Ndoj.

Më datë 28 Gusht 2014, Xhesika Ndoj publikon videoklipin "Ta Ha Zemren".

Më datë 20 Tetor 2014, Xhesika Ndoj publikon videoklipin "After Party".

Më datë 13 Nëntor 2014, Xhesika Ndoj publikon videoklipin "Loca Loca", në bashkëpunim me Ardit Celepia.

Në Dhjetor 2014, Xhesika Ndoj merr pjesë në Shkodra Fest 1 me këngën "Preke".

Në Maj 2015, Xhesika Ndoj merr pjesë në Top Fest 12 me këngën "Dhimbja Ime".

Më datë 26 Qershor 2015, Xhesika Ndoj publikon videoklipin "Eksploziv".

Më datë 8 Gusht 2015, Xhesika Ndoj publikon videoklipin "Vamos Bailar", në bashkëpunim me Marcus Marchado. Muzika e këngës u punua nga Gramoz Kozeli. Videoklipi u prodhua nga Max Production.

Më datë 3 Shkurt 2016, Xhesika Ndoj publikon videoklipin "Prinderit". Videoklipi u prodhua nga Swart Production.

Më datë 7 Mars 2016, Xhesika Ndoj publikon videoklipin "Kamasutra".

Më datë 29 Prill 2016, Xhesika Ndoj publikon videoklipin "Shoqe Bitch", në bashkëpunim me Kallashi.

Më datë 20 Gusht 2016, Krem Dela Krem & Xhesika Ndoj publikojnë videoklipin "Thashetheme".

Më datë 19 Janar 2017, Xhesika Ndoj publikon videoklipin "Nga Ma Le". Për orkestrimin u kujdes Alsked Rrenja.

Më datë 16 Tetor 2017, Xhesika Ndoj publikon videoklipin "69".

Më datë 3 Maj 2018, Xhesika Ndoja publikon videoklipin "Habibi". Muzika e këngës u punua nga Alsked Rrenja, teksti u shkrua nga Endrit Mumajesi, ndërsa për orkestrimin u kujdes Alsked Rrenja.

Më datë 14 Korrik 2018, Xhesika Ndoj publikon videoklipin "Akoma E Dua". Muzika e këngës u punua nga Alsked Rrenja, Anxhelo Koci, teksti u shkrua nga Sebastiana Brecani, ndërsa për orkestrimin u kujdes Alsked Rrenja. Videoklipi u prodhua nga Fullmoon Production.

Më datë 17 Mars 2019, Xhesika Ndoj publikon videoklipin "S'ta Fali". Muzika dhe teksti i këngës janë punuar nga Gent Fatali. Videoklipi u prodhua nga kompania Fullmoon Production.

Më datë 17 Qershor 2020, Xhesika Ndoj publikon videoklipin "Dashni". Muzika e këngës u punua nga Alsked Rrenja & Anxhelo Koci, teksti u shkrua nga Sergi Disha, ndërsa për orkestrimin u kujdes Alsked Rrenja.

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »

Punuan Biografinë:  stafi  

Komente

1

Profili

Facebook

Instagrami

Zyrtar

Profili

Snapchat

Shto profile

të tjera


Pjesëmarrja Në Festivale:Lajme Showbiz:

Më shumë artikuj nga Xhesika Ndoj »


Komente mbi këtë artist


Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem
Shiko të gjitha komentet