Xhoni Beats
Xhoni Beats
Xhoni Beats
  • Emri i vërtetë:
  • Xhoni Biba
  • Vendlindja:
  • Pogradec
  • Mosha:
  • 20 Vjeç
  • Ditëlindja:
  • 6 Prill 2003
  • Horoskopi:
  • ♈ Dashi
{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}


Xhoni Beats është artist. Xhoni Biba, një Artist/Producent i talentuar me origjinë nga qyteti i bukur i Pogradecit, Shqipëri, ka lindur më 6 Prill 2003. I zhytur në botën e muzikës, ai ka fituar njohje me emrin artistik "Xhoni" ose "Xhoni Beats".

Duke nisur rrugëtimin e tij muzikor në vitin 2018, Xhoni fillimisht e gjeti thirrjen e tij si Beat-Producer. Talenti i tij i lindur dhe pasioni për të krijuar ritme magjepsëse tërhoqën shpejt vëmendjen e njerëzve të brendshëm të industrisë, duke e shtyrë atë drejt suksesit.
Në vitin 2021, përkushtimi dhe përkushtimi i Xhonit në zanatin e tij e bëri atë të merrte rolin e Producentit në studion e njohur "TIC International", ku ai përmirësoi aftësitë e tij dhe kontribuoi me prekjen e tij unike në projekte të shumta. Pas një viti eksperiencash të paçmuara dhe rritjes artistike, ai kërkoi horizonte të reja, duke bashkuar forcat me studion e nderuar "Radical Records" në vitin 2022.

Me një repertor mbresëlënës arritjesh dhe një përvojë të pasur nën brezin e tij, Xhoni tani është gati të eksplorojë bashkëpunime emocionuese me këngëtarë dhe producentë të ndryshëm. Shkathtësia dhe aftësia e tij për të mbushur çdo projekt me një prekje madhështie e veçon atë nga bashkëmoshatarët e tij, duke e bërë atë një forcë krijuese të kërkuar në industri.

Xhoni Biba, Artisti/Producenti vizionar, sjell vazhdimisht diçka të jashtëzakonshme në çdo përpjekje. Shkathtësia e tij muzikore dhe përkushtimi i palëkundur ndaj inovacionit sigurojnë që puna e tij të rezonojë thellë me audiencën dhe të lërë një gjurmë të pashlyeshme në industri.

Më datë 15 Korrik 2023, Petrit Vullkani publikon videoklipin "Ndaje Mendjen", në bashkëpunim me Xhoni Beats. Muzika e këngës është shkruar nga vetë Petrit Vullkani.

Më datë 2 Nëntor 2023, Petrit Vullkani publikon videoklipin "A E Din Ti", në bashkëpunim me Xhoni Beats. Muzika e këngës është kompozuar nga vetë Petrit Vullkani, ndërsa orkestrimin e përgatiti Xhoni Beats. Videoklipi u prodhua nga kompania Fatjon Kupi Film & Photography.

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »Komente 0