Më mbaj mend (për 1 muaj)


Xili Berisha - U Largove
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "U Largove".
3. Video është e këngës "U Largove", por nuk këndohet nga Xili Berisha.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Xili Berisha - U Largove  Lyrics


Nuk ka akoma asnjë votë


Këngë e albumit:

"Dy Germa"

Komente

Asnjë Koment

01/12/2010

2010-11-30T23:00:00+00:00


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "U Largove" kënduar nga Xili Berisha.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.
Videoklipi nga Xili Berisha i bashkangjitur me këtë këngë, do ju ndihmojë për ta shkruajtur. Faleminderit për kohën tuaj.Dërgo Tekstin


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Tankilla, Arsen & Edrin - U Largove

[Tankilla:]
Nuk jam poet, jam i dashurum
Ndjenjat per ty, kurr nuk ndryshun

Vitet kalun, e ti shum ndryshove
Ike prej meje, keq ti gabove

Planet na u prishen, mos u merzit
Prap ka nji zgjidhje, mos u habit

O sa tkom dasht , ma shum se kto sy
Sot kishe ken.... nana fmive tmi

Zoti nuk deshti, me kaq u kry
M'ke met n'zemer, tattoo n'kry

E bana kyt tekst , met gallxu sa te du
Mylli ata sy, e mendo pak per mu

Arsen refreni:

Ti tash ike u largove
Dashurine ton e harrove
Tjetrin dashurove, tjetrin dashurove...

Edhe nese se kupton hala
E kemi vite pa u pa
Tjetrin dashurove, tjetrin dashurove...

[EDRIN:]
Merri tan senet, si une ti dhash
Se un e ti, tash sjena mo bashk

Kujtimet e bukra, une me ty
Koha kaloj, 2 zemra jan thy

Sa her jam dorzu, ti mke ardh prap
Sa her kam gabu, ti mke ardh prap

Boll me kto lojna, boll me trillime
Merri kta tesha, ik moj katile

Nuk DU met fol as MA met pa
Shpirtin binjak, ti e ke vra

Ca pret met ba, tana ti kam dhan
Shkurt me kyt tekst, tana ti kam than

Arsen refreni:

Ti tash ike u largove
Dashurine ton e harrove
Tjetrin dashurove, tjetrin dashurove...

Edhe nese se kupton hala
E kemi vite pa u pa
Tjetrin dashurove, tjetrin dashurove...

Ariann - U Largove

Rep1:
Une me to ajo me mu gjithmon
Njonit tjetrit kit premtim ja kena dhon
E di e kom pas pjes t'zemres tem
Tash qe e kom larg ajo pjes shum po dhem
Ja boj kit pytje vetit pse se kom ngat
Deshta me pas afer qdo hap me bo bashk
Nashta von ki mem kerku po beso ski mem gjet
Se s'koka kon e shkrume mu plak bash n'kit jet
A u kon ondrra jote si e jemja beso nuk e di
Amo shum kom endrru met pas non fmive t'mi
Met pas mrena n'jet me pas bashk ni mbiemer
Me kon veq i joti met pas veq temen
E di von ka me kon mem lyp ki me ardh
Tash n'onderr e kom tjeter kon me pa n'fustan t'bardh
Qka pata met dhon ty i murr kjo tjetra
Person i ri n'jeten tem s'osht mo e vjetra.

Reff 2X:
Larg SHKO , Mos m'KERKO
Nuk JETON , E kalumja jon s'JETON

Rep2:
Nese n'rrug um she ule kryt mos m'shiko
Sje copa e zemres tem une mo nuk t'njoh
Sdu me dit me kon je sdu me dit ti qa bon
Spo du as met menu bile as qe egziston
Nuk jeton e kalumja jon ka vdek
Edhe nese don t'kalumen smunesh me kthy n'jet
Tjeter kon e thirri zemer tjeter kuj i thom tdu
Tjeter kuj ja fali ndjenjat qe ti si ke meritu
Fshim prej jetes tane t'lutna emrin harroma
Harroj krejt kujtimet,t'kalumen edhe tetonat
Harro qdo sen qe bashk e kena bo
E di qe don amo e kalumja s'kthehet mo
Kshtu dashte edhe deshira tu plotsu
Me kon larg un pa ty e ti pa mu
Vazhdo n'jet me tjeter person
Njerin qe ke dasht mo per ty s'egziston

Kosovar Alija - U Largove

Mos thuaj se tjetrin e don si mu fetyra po te qesh por me zemer vun me rrena jeton pse nuk e pranon me at kur po puthesh per mua po mendon - me rrena jeton pse nuk e pranon me at kur po puthesh per mua po mendon

2 her U largove u largove dashurin me ate ndan ku ke ti o loqka ime te un mendjen pse e mbaaaaaaaaan

Dashnija sa rrohet aq leht o shpirt esht afer teje qdo nat e dit ti ndoshta se sheh po vetem e ndjen si dashnin e vjeter askund sun po gjen - ti ndoshta se sheh po vetem e ndjen si dashnin e vjeter askund sun po gjen

4 her U largove u largove dashurin me ate ndan ku ke ti o loqka ime te un mendjen pse e mbaaaaaaaaan

Më shumë këngë me këtë titull:
Më Shumë Këngë Nga Xili Berisha:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë