TEKSTESHQIP

Ximi
Pse Me Shtine Te Gjalle Ne Dhe
Lyrics

I
Ka dite qe po me ndjek
Me leshohesh e me prek
Ti vjen me hidhesh ne gji
Me zgjon at dashuri

Por ajo pervlon
Dhimbjen ma trazon helmon
Prap me pushton
Si t’ja beje se di
Ah kjo dashuri u kall
Perseri

Rref.
Ku me shpje
Me kto puthje ti me nxeh
Pse me shtine te gjalle ne dhe
Ne gjirin tim ti bjen e flen e flen

E c’te bej

Veten s’mundem ta frrenoj
Bukurin kur ja veshtroj
E mberthej e ledhatoj
S’kam faj
Jo

II
Gabim s’eshte tek une
Se vashe te deshta shume
Faj ke faj vetem ti
Kete gje fort mir e di

Por ajo pervlon
Dhimbjen ma trazon helmon
Prap me pushton
Si t’ja beje se di
Ah kjo dashuri u kall
Perseri

Rref.
Ku me shpje
Me kto puthje ti me nxeh
Pse me shtine te gjalle ne dhe
Ne gjirin tim ti bjen e flen e flen

E c’te bej

Veten s’mundem ta frrenoj
Bukurine kur ja veshtroj
E mberthej e ledhatoj
S’kam faj
Jo

DËRGOI: