A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Official Video

Video Link

XpuroGold - Na Dy


Choose star rating

Rating:  1 / Votes cast:  2

Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

12/06/2018

2018-06-12T10:00:01


It's a long time that we try finding the lyrics to "Na Dy" sung by XpuroGold.
Your effort will be much appreciated in case you think you can help everybody looking for the lyrics.
The music video from XpuroGold attached to this song, will help you with the lyrics. Thanks for your time.


Add Lyrics


Here are some songs with the same title and we wish that at least one of these contains the lyrics you are looking for:

Besiana Tolaj & Mc Lami Dragon - Na Dy

[Besiana:]
Dashnin qe ty ta Fala veq ti e Meritove
Ti je i vetmi Njeri qe Zemren mu ma more
Vlera Jote si Dukati une per ty gjith jom Gati
Afrohu pak ma ngat mos e kqyr sa osht Sahati
Hajde ktu rri me mu mos u largo as 1 Hap
Dua te jem me ty veq na Dy gjith mu kon Bashk

Veq me ty po du me kon
Zemra jeme, zemra jeme veq ty tdon

Un du me kon veq me ty veq na dy
Me ty, me ty, veq me ty, veq me ty, Veq Na Dy

[Mc Lami Dragon:]
Krejt ti qka Dashte mi Shkruve N'leter
Sot em erdh Dita mi thon te Verteten
Une pa ty sikur Nata pa Hanen
A mundet 1 Njeri me jetu pa Frymarrje
Qashtu jom une per ty ta thash qka Ndjeva
Shum pot du Zemer kjo osht e Verteta
Krejt Dashnin qe ta dhash e mbaj ngat Vetit
Kut thom shum te du Fjalen sma lun Kiameti
Kom mu kon me ty edhe gjith e kom thon
Sat jom gjall une Besen ty ta kom dhon
Njeri i Sinqert gjith jom kon me ty
Ti Zemren teme e ki Mbyll en Ndry
Edhe un e pata Onderr qysh mu kon me ty
Sot ajo u Plotsu et kom afer ty
Du mu kon me ty e askush jo me na nda
Dy Shpirta me 1 Zemer Gjithmon dot jemi Njo!

Lannex - Na Dy

rep1:
ti vetem kerko se une tjap
jom me ty ngjdo koh ngjdo hap
tjerat vin e shkojn prap
je e vetmja qe ki fat

hej mo trandolin, tboj surpriz
me mandolin
dashnia jon shum clean

hej mo trandolin, tboj surpriz me
melodin
shkurt e shqip, ti ja ma queen

ftesat me ni ren
nuk pom lojn me ni ven
ato qka ken ken
prap ty tkam tash

ajo don venin tan
ky pe don venin tem
edhe malin skur qjellin
bashk e bojna rrash

reff:
me ty koha du me shku slowmotion
jena t'ri po se kshyrum moshen yehh
jena nalt edhe nalt na kofshëm

rep2:
amazing na po dokum amazing
vesin per neve po vesin
ti mkshyr qysh jom
tjerat kshyrin interesin

pom pelqen se je fresh
si ti spash hala lejdi
kallxoj se kan e don
pra mos ta provon tjetri

met nxon se je e nxonme
veq un hina nzemren tane
i pari nzemren tane

hej mo trandolin, tboj surpriz
me mandolin
dashnia jon shum clean

hej mo trandolin, tboj surpriz me
melodin
shkurt e shqip, ti ja ma queen

Dorand Sinani - Na Dy

Vec ty vec ty un po du,
po du me kon ti me mue cdo dit
krejt me ti fal malli mka marr
Po du me pas ma shum me ty kur tjert na kan nal
Vec ty vec ty un po du,
po du me kon ti me mue cdo dit
krejt me ti fal malli mka marr
Po du me pas ma shum me ty kur tjert na kan nal
Per neve than shum fjale

O jena vec na dy tjert vec na kan inati
sun rrin asnji second pa mu e di qe don me me pati shum moti
Shoqet tua mkan kallzu mu shum moti
nsyt e tu e kam lexu
Ti shum e thjesht ca do qe ti vesh te rrin mir ,
ca do qe ti vesh te rrin mir
Ke qef zonin me ma ni e di qato mthirr e di qato mthirr
Per ne llafet si nalin shum fjal po dalin
e di qe ndihesh mir sa her qe ta puthi ballin
my darling, ti je my darling
Per neve llafet si nalin shum fjal po dalin
e di qe ndihesh mir sa her qe ta puthi ballin
my darling, ti je my darling
Vec ty vec ty un po du,
po du me kon ti me mue cdo dit
krejt me ti fal malli mka marr
Po du me pas ma shum me ty kur tjert na kan nal
Vec ty vec ty un po du,
po du me kon ti me mue cdo dit
krejt me ti fal malli mka marr
Po du me pas ma shum me ty kur tjert na kan nal
per neve than shum fjal

Sa do me kon larg ti une te maj afer vetes,
sa kam per ty ndjenja ki me kon deri ne fund te jetes,
jem bashk na kqyri qysh po xhelozojn rrim bashk na
kta shum fjal per neve thon
Jena cifti ma perfekt pa dyshim, pa dyshim
Je e vetmja nuk ka tjera ti e din, ti e din
Per ne llafet si nalin shum fjal po dalin
e di qe ndihesh mir sa her qe ta puthi ballin
my darling, ti je my darling
Per ne llafet si nalin shum fjal po dalin
e di qe ndihesh mir sa her qe ta puthi ballin
my darling, ti je my darling

Vec ty vec ty un po du, po du me kon ti me mue cdo dit
krejt me ti fal malli mka marr
Po du me pas ma shum me ty kur tjert na kan nal
Vec ty vec ty un po du, po du me kon ti me mue cdo dit
krejt me ti fal malli mka marr
Po du me pas ma shum me ty kur tjert na kan nal
Per neve than shum fjale


Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019