A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Ylli Baka - Llokume Me Sheqer

Teksti i këngës:

I.
Moj llokumja me sheqer
Kush te ka te perkedhel
Kush te ka te perkedhel
Moj llokumja me sheqer

Refreni
Moj llokumja ne kuti
Kush te ka te mban ne gji
Kush te ka te mban ne gji
Moj llokumja ne kuti

II.
Moj llokumja mjaft e embel
C'ma plase te shkreten zemer
C'ma plase te shkreten zemer
Moj llokumja mjaft e embel

Refreni
Moj llokumja ne kuti
Kush te ka te mban ne gji
Kush te ka te mban ne gji
Moj llokumja ne kuti

III.
Moj llokumja plote me arre
Nuk te ndahem pa te marre
Nuk te ndahem pa te marre
Moj llokumja plote me arre

Refreni
Moj llokumja ne kuti
Kush te ka te mban ne gji
Kush te ka te mban ne gji
Moj llokumja ne kuti

IV.
Moj llokumja me sevda
Lum-e djali qe te ka
Lum-e djali qe te ka
Moj llokumja me sevda

Refreni
Moj llokumja ne kuti
Kush te ka te mban ne gji
Kush te ka te mban ne gji
Moj llokumja ne kuti

Kemi krijuar një rubrikë të re me Akorde Këngësh Shqip. Ju lutemi të na ndihmoni nëse mundeni me akordet e kësaj kënge. Faleminderit për kohën tuaj!


(Nëse Keni)


(Mund të lihet bosh)


Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019