Audio

Zana Mustafa - Xhamadani Vija Vija


Nuk ka akoma asnjë votë


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

08/11/2019

2019-11-08T08:41:04

Këngë e albumit:

"Live 2019"Na vjen keq por nuk disponojmë akoma tekstin e këngës "Xhamadani Vija Vija" kënduar nga Zana Mustafa.
Ndihma juaj do ishte shumë e çmuar në rast se mundeni të shkruani tekstin e "Xhamadani Vija Vija".
Videoklipi nga Zana Mustafa i bashkangjitur me këtë këngë, do ju ndihmojë për ta shkruajtur. Faleminderit për kohën tuaj.


Dërgo Tekstin


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Elza Ajrullahu - Xhamadani Vija Vija

O ska ma mir se ne Prishtine
sa her un jam ktu
sdu mu kthy, sdu mu kthy
O ska ma mir se ne Drenice
Hajde zemer zemer zemer

Edhe pse jetoj ne mergim
Zemra dhe qan per vendin tim
Edhe pse une jam nente vjecar
Per vendlindjen e babit malli me ka marre

Ti do te lind ne vendin tend
Aty ku babi yt shtatin ka thon
Vendi yt o vend o dashuri
Aty ku shpirtat pushojne nqetesi

Te paret tane na kane lane amanet
Ne mergim mos me u tret x2

Duaje atdheun tend
Kudo qe te shkon te burrerosh
Do ta dua vendlindjen e babit tim
Edhe pse linda larg atje diku ne mergim x2

Xhamadani vija vija,
Eshte Kosova o eshte Shqipnia
Rreh si zemer ciftelia
Oh sa e madhe eshte Shqipnia x2

Renato Sakica - Xhamadani Vija Vija

kam një lot m'pikon si ar
se nder shekuj jam shqiptar
e kur malet mi mloj bora
për atdhe kangës ja mora
e kur malet mi mloj bora
për atdhe kangës ja mora

Ref:
Xhamadani vija vija
asht Kosova o asht Shqipnia
rreh si zemër çiftelia
oh sa e madhe asht Shqipnia

asht një qiell që na bashkon
e një diell që na burrnon
asht një gjuhë që flasim tan-e
e nji tok që th'rrasim nan-e
ësht një gjuhë që flasim tan-e
e nji tok që th'rrasim nan-e

Ref:
Xhamadani vija vija
asht Kosova o asht Shqipnia
rreh si zemër çiftelia
oh sa e madhe asht Shqipnia

rrugës sime për shqipri
m'ka përcjell një drin i zi
dhe u nisa për me ardhe
por si vala e drinit t'bardh-e
dhe u nisa për me ardhe
por si vala e drinit t'bardh-e

Ref(x5):
Xhamadani vija vija
asht Kosova o asht Shqipnia
rreh si zemër çiftelia
oh sa e madhe asht Shqipnia

Sophie Castriota - Xhamadani Vija Vija

Xhamadani vija vija
eshte Kosova o eshte Shqiperia
rreh si zemër çiftelia
oh sa e madhe eshte Shqiperia

Xhamadani vija vija
eshte Kosova o eshte Shqipnia
rreh si zemër çiftelia
oh sa e madhe eshte Shqiperia

Xhamadani vija vija
eshte Kosova o eshte Shqiperia
rreh si zemër çiftelia
oh sa e madhe eshte Shqiperia

Më shumë këngë me këtë titull:
Më Shumë Këngë Nga Zana Mustafa:

Më Shumë...