Më mbaj mend (për 1 muaj)

Zina - Bardh E Zi  Lyrics


Nuk ka akoma asnjë votë


Pjesëmarrëse në

Polifest 2009

Komente

Asnjë Koment

18/11/2009

2009-11-18T02:26:50+00:00Nje dit bardh e nje dit zi
nuk e di q'po ndodh me ty
ti diqka nga un kerkon
me thuaj qka te mundon?

Mos ik me shiko ne sy
te verteten dua ta di,
nese me s'me dashuron
nese nuk vlej per tyy.
Lojat e tua ktu le tperfundojn
me mir heret se von.

Mos mendo qe se kam prit
se dot vij edhe kjo dit,
mos kerko te lutem ik
ka mar fund dhe pik.

Fjalen ''dashuri'' ende nuk e kupton
dhe je krenar kur ne gishta femrat i numron,

tash me vjen inat
dhe nuk jam aspak rehat
se te gjitha endrat qe i pata
o shpirt un krejt i lash.

Nje dit bardh e nje dit zi
nuk e di q'po ndodh me ty
ti diqka nga un kerkon
me thuaj qka te mundon?

Mos ik me shiko ne sy
te verteten dua ta di,
nese me s'me dashuron
nese nuk vlej per tyy.
Lojat e tua ktu le tperfundojn
me mir heret se von.

Mos mendo qe se kam prit
se dot vij edhe kjo dit,
mos kerko te lutem ik
ka mar fund dhe pik.

Fjalen ''dashuri'' ende nuk e kupton
dhe je krenar kur ne gishta femrat i numron.

Tash me vjen inat
dhe nuk jam aspak rehat
se te gjith endrat qe i pata
o shpirt un krejt i lash

Fjalen ''dashuri'' ende nuk e kupton
dhe je krenar kur ne gishta femrat i numron.

Tash me vjen inat
dhe nuk jam aspak rehat
se te gjith endrat qe i pata
o shpirt un krejt i lash.


Ky tekst u dërgua nga Jehona
Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet