Ziso
Ziso
Ziso
 • Emri i vërtetë:
 • Klodian Ziso
 • Vendlindja:
 • Tiranë
 • Jeton në
 • Shqipëri
 • Mosha:
 • 34 Vjeç
 • Ditëlindja:
 • 19 Mars 1989
 • Horoskopi:
 • ♓ Peshqit
{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}


Këndon kryesisht: hip-hop
Ziso është këngëtar i njohur. Emri i tij i vërtetë është Klodian Ziso dhe banon në Tiranë.

Në Maj 2013, Ziso merr pjesë në Celësi Muzikor 7 me këngën "Stand Up".

Më datë 22 Shkurt 2014, Ziso publikon videoklipin "Tirona", në bashkëpunim me Lakatushi.

Në Prill 2014, Ziso merr pjesë në Celësi Muzikor 8 me këngën "Mos U çudit", në bashkëpunim me Bledi.

Në Prill 2016, Zero & Ziso marrin pjesë në Celësi Muzikor 10 me këngën "Bardhë E Zi".

Më datë 4 Maj 2017, Ziso & Zero publikojnë videoklipin "Bosh".

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »Pjesëmarrja Në Festivale:


Komente 0