Më mbaj mend (për 1 muaj)

Ziso - Ai (Feat. Redilataj)  Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  2

Pjesa 1.

Nji non lindi djal dhe kto rrug e bon burr
Ai do me lon gjurm kujtimi ti mos shuhet kurr
Jeton nje aventur nen dram dhe aksion
Lufton e lufton se nuk ka tjeter opsion

Nje tjeter opinion qe ta bindi sado pak
Qe nje tjeter imazh mos digjet nen flak
Trupi i endet rrugve nje tjeter endacak
Pishmon nuk u bo dhe pse jeta i dha pak

Truri shum i flet por shpirti i thot jo
Dhe syt me si shikojn ato qe zemra do
Gjithmon krahet hap i mbajti per kedo
Zemren e dhuroi dhe urrejtjes i tha jo

Me gjak i lyu rruget dhe shiu shpejt i lau
Aty i mblodhi forcat se dielli prap i thau
I gjo qe nuk e vrau e boni me te fort
Besim te njeri ska por thot se ka nje zot

Pjesa 2.

Vetem emrin ja din se shum pak ate e njohin
E di qe flasin shum por ndryshe si e shohin
Ai koken e mban lart ne te keq e ne te mire
Per te kurr nuk esht von sepse ndihet i lir

Thot se koha ngushellon ate qe nuk duron
Fuqin ka tek oret por jo tek shpirti jon
Ai vetem udheton ne rrugen e pafund thot
Gjithcka qe u bo u bo me zemer neket bot

Nuk duket i njejt me llumin e perditshem
Askujt nuk i ngjan dhe duket i cuditshem
Zgjodhi te veshtiren thon se eshte gabim
Ndoshta ndyshoi por spam ndonje ndryshim

Ai flet pa doreza pelqen ta shohesh ne sy
Edhe kur hasem ta kesh per ty do jet aty
Mjafton te jesh i drejt me sakt i sinqert
Nuk eshte vec nje prall ai eshte i vertet


Ky tekst u dërgua nga  RediLataj


Nuk kemi video për këtë këngë.


Ziso
Publikimi: 13/07/2014


Ziso - Ai
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Ai".
3. Video është e këngës "Ai", por nuk këndohet nga Ziso.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Ziso:


Komente 0