TEKSTESHQIP

Ziso
Ai
Lyrics
(Feat. Redilataj)

Pjesa 1.

Nji non lindi djal dhe kto rrug e bon burr
Ai do me lon gjurm kujtimi ti mos shuhet kurr
Jeton nje aventur nen dram dhe aksion
Lufton e lufton se nuk ka tjeter opsion

Nje tjeter opinion qe ta bindi sado pak
Qe nje tjeter imazh mos digjet nen flak
Trupi i endet rrugve nje tjeter endacak
Pishmon nuk u bo dhe pse jeta i dha pak

Truri shum i flet por shpirti i thot jo
Dhe syt me si shikojn ato qe zemra do
Gjithmon krahet hap i mbajti per kedo
Zemren e dhuroi dhe urrejtjes i tha jo

Me gjak i lyu rruget dhe shiu shpejt i lau
Aty i mblodhi forcat se dielli prap i thau
I gjo qe nuk e vrau e boni me te fort
Besim te njeri ska por thot se ka nje zot

Pjesa 2.

Vetem emrin ja din se shum pak ate e njohin
E di qe flasin shum por ndryshe si e shohin
Ai koken e mban lart ne te keq e ne te mire
Per te kurr nuk esht von sepse ndihet i lir

Thot se koha ngushellon ate qe nuk duron
Fuqin ka tek oret por jo tek shpirti jon
Ai vetem udheton ne rrugen e pafund thot
Gjithcka qe u bo u bo me zemer neket bot

Nuk duket i njejt me llumin e perditshem
Askujt nuk i ngjan dhe duket i cuditshem
Zgjodhi te veshtiren thon se eshte gabim
Ndoshta ndyshoi por spam ndonje ndryshim

Ai flet pa doreza pelqen ta shohesh ne sy
Edhe kur hasem ta kesh per ty do jet aty
Mjafton te jesh i drejt me sakt i sinqert
Nuk eshte vec nje prall ai eshte i vertet

DËRGOI: