A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Këngët
Artiola ToskaTags: Artiola Toska, Artjola Toska
Vendlindja: Korçë    Jeton dhe vepron në        Mosha: 43 Vjeç   Shenja e Horoskopit: Demi  
Artiola Toska është një këngëtare dhe autore këngësh shumë e njohur, që këndon muzikë popullore. Artiola Toska është një këngëtare ndër zhanrat popullore të muzikës shqiptare Ka të mbaruar shkollën e mesme të muzikës ajo ka filluar të këndoj qysh Në moshën 15-16 vjeçe, në festivalet e muzikës së lehtë për interpretuesit e rinj, është vlerësuar me çmim të parë dhe të dytë. Pra, është një eksperiencë e nisur që në fëmijri. Artiola Toska, këngëtarja e njohur e muzikës popullore. E lumtur në krahët e dashurisë së saj, në ngrohtësinë e familjes q... >> Lexo gjithë biografinë >>
  • Artiola Toska ka këto rrjete sociale:


Zgjidhni me sa yje do votoni
  Mesatarja:  5 / Votuan:  67Albume:

» Dërgo Një Album »


» Dërgo Një Këngë » :: Fol Shqip ::  
 :: Goc Tirone Jam ::  
 :: Dashnia S'ka Kombesi ::  
 :: Vjehrra ::  
 :: Duje Vjerren Krejt Si Nane ::  
 :: Për Ty ::  
 :: Kur Vjen Dita E Djele ::  
 :: Ruju Goce ::  
 :: Çohen Rosat Prej Tirone ::  
 :: Jalla Jalla Ceshte Kjo Jet ::  


Loading...Kalendari
24/01/2017
Gëzuar Ditelindjen TeksteShqip Uron:
Gaqo Çako
Gaqo Çako
82 vjeç
R.I.P.     Përkujtojmë:
Nikolla Zoraqi
Nikolla Zoraqi
(1929-1991)

Votimi i Javës
   22-28 Janar 2017

Kush Ju Pëlqen Më Shumë?

  Dhurata Dora

  2po2

  Majki

  Capital T

  Dafina Zeqiri

  Gent Fatali

Voto