A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
BiografiaTags: B2n
  • Rrjetet Sociale:
  • Official Facebook Profile
  • Official Instagram
  • Official Youtube Channel
  • Official Twitter
  • Official Google Profile


Zgjidhni me sa yje do votoni
  Mesatarja:  4.9 / Votuan:  144


B2n

Vendlindja: Lezhe  
Jeton dhe vepron në  
Mosha: 29 Vjeç
Ditëlindja: 20 Dhjetor 1987
Shenja e Horoskopit: Shigjetari
Këndon kryesisht: R&B
Rryma të tjera: Pop

B2n është një këngëtar i njohur. Ai ka studiuar per piano qe ne moshe te vogel dhe iu ngjit skenes shqiptare per here te pare ne vitin 2006 me kengen "ME EKS" pjesemarrese ne Kengen Magjike, ne bashkpunim me GILAN-G dhe 25 %.
Ne 2008 ai konkuroi me kengen "Si Cunami", e cila u pelqye shum ne ate kohe.
Ne Vitin 2009, B2N thirret per disa bashkpunime me kengetare te njohur te muzikes shqiptare, ku mund te permendim: Big Basta, Stine, Emmy, Samanta, Stresi, Apg, Lyrical Son, Mr Elvis etj.Shume bashkepunime i ka me Oreta Leken.

» Dërgo Korrigjime »

Punuan Biografinë:  qlirche  Loading...


Kalendari
20/01/2017
Gëzuar Ditelindjen TeksteShqip Uron:
Florent Boshnjaku
Florent Boshnjaku
47 vjeç
Dren (D.O.G)
Dren (D.O.G)
30 vjeç
Isen Selimi
Isen Selimi
28 vjeç

Votimi i Javës
   15-21 Janar 2017

A Bëjnë Bujë Këngët E Reja Të Unikkatilit?

  Fare

  Po

  Jo

  Aspak

  Jashtëzakonisht

  Shumë

Voto