teksteshqip.com
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Biografia



Tags: Butrint, Butrint Imeri
  • Rrjetet Sociale:
  • Official Facebook Profile
  • Official Instagram
  • Official Youtube Channel
  • Official Twitter
  • Official Webiste


Zgjidhni me sa yje do votoni
  Mesatarja:  4.9 / Votuan:  769


Butrint Imeri

Vendlindja: Lorrach  
Jeton dhe vepron në  
Mosha: 20 Vjeç
Ditëlindja: 03 Korrik 1996
Shenja e Horoskopit: Gaforrja
Këndon kryesisht: Pop

Butrint Imeri është një këngëtar i njohur. Pas shumë sukseseve në Gjermani dhe Evropë, Butrinti prezentohet para publikut shqiptar, me super-hitin “ki me lyp ” në bashkëpunim me reperat real&blunt Me muzikë nga cekic beat, miksim nga florent Boshnjaku , dhe text te vig popa,dhe blunt kompletuar me zërin e mrekullueshëm të Butrinit, kënga “ki me lyp” do jetë hiti i të gjitha kohrave

Me punën e palodhshme, talentin, dhe dashurinë e madhe që Butrinti ka për muzikën, ai na sjell një këngëtar të kompletuar e profesionist, që di të këndojë e t’a plotësojë prezentimin e tij me paraqitje të denjë, e vallëzim profesional, që nuk e kemi parë deri më tani në skenë tonë.

Ai ka talent, ka stil unik, lëvizje ekspresive, një zë të mrekullueshëm! Ai është ylli i ri i muzikës shqiptare dhe i dhuron dashuri muzikës, siç duket me në fund iu realizua ëndërra për të debutuar edhe në Kosovë me këngën e tij të parë.

I lindur në Gjermani, Butrinti u rrit me tingujt e muzikës. Jashtëzakonisht i talentuar, me pasion e dashuri ndaj muzikës, me një zë të këndshëm e të veçantë, e paraqitje të mrekullueshme, aftesitëe tij i plotesoi me studimet për muzike në Lorrach te Gjermanisë, në akademinë prestigjioze të muzikes pop “Voice Lap”, të themeluar nga artisti i famshem gjerman Xavier Naidoo.

Gjithashtu, qysh 11 vjeç, ai ishte pjesë e akademise se vallezimit “Dance Energy”, ku për 7 vite me radhë arriti të ngritej profesionalisht dhe të paraqitej në shumë qytete të Gjermanisë e më gjerë.

Çmimet dhe vleresimet ishin të panumërta për talentin e ri shqiptar, që tani veç se po krijonte stilin dhe personalitetin e tij si këngëtar e valltar.

Një nga paraqitjet më të mëdha ishte edhe paraqitja e tij si valltar në “Dance Camp” të Gjermanisë, ku arriti të triumfonte, në mesin e vallëtarve më të mirë nga e gjithë bota.

» Dërgo Korrigjime »

Punuan Biografinë:  endritbytyqi2004  





Kalendari
24/02/2017
Gëzuar Ditelindjen TeksteShqip Uron:
Gjeto Luca
Gjeto Luca
51 vjeç
Denisa Gjezo
Denisa Gjezo
29 vjeç
Dardan Ahmeti
Dardan Ahmeti

Gazmend Pallaska
Gazmend Pallaska
62 vjeç
Gigi D'alessio
Gigi D'alessio
50 vjeç

Votimi i Javës
   19-25 Shkurt 2017

Kënga Më E Mirë E Noizyt?

  Number 1

  Big Body Benzo

  Gangsta Love

  Çfarë Ti Bëj

  Gipsy Lover

  Anytime Anywhere

Voto