teksteshqip.com
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
News

Kërkohet Dëmshpërblim Nga Dhurata Dora


Zgjidhni me sa yje do votoni
  Mesatarja:  5 / Votuan:  12

[02-03-2016]
Këngëtarja Dhurata Dora pa dyshim që shënoi një sukses shumë të madh në vitin 2014 me këngën e saj "A bombi", e cila mori miliona klikime në youtube.

Megjithatë edhe ky projekt ashtu si shumë të tjerë të artistëve shqiptarë pati probleme. Ndaj kjo është edhe arsyeja që njëherë kjo këngë u fshi nga youtube.

Një pjesë e videoklipit është e xhiruar në një çerdhe fëmijësh në Durrës ku në prapavijën e videoklipit shfaqet një mur i pikturuar shumë bukur dhe me detaje.

Por në fakt ky lokacion i përzgjedhur nga produksioni Max Production nuk ka qenë i duhuri pasi pikturimi i atij muri është bërë nga një artiste suedeze Carolina Falkhol, të cilës nuk i është respektuar e drejta e autorit.

Pas rikthimit të kësaj kënge në youtube, shfaqja e vizatimit në murë në vidoeklip u bë e cenzuruar dhe kështu edhe në youtube nuk mund të shikohet më.

Ama ajo çka i ka nxjerrë problem Dhuratës është se piktorja suedeze Carolina Falkhol i ka kërkuar dëmshpërblim për shfrytëzimin e paautorizuar të punës së saj.

Përgjegjësi për këtë çështje duhet të japë edhe produksioni që ka realizuar klipin Max Production, mirëpo edhe kjo gjë është shumë e vështirë pasi Dhurata ka prishur kontratën e saj me Max Production dhe marrëdhëniet mes tyre janë shumë të acaruara.

 (B.A/Teksteshqip.Com)

      Dhurata Dora - A Bombi (Feat.Young Zerka) [Teksti dhe Klipi]
Kalendari
28/02/2017
Gëzuar Ditelindjen TeksteShqip Uron:
Big Mama
Big Mama
31 vjeç
Morena Dyli
Morena Dyli
27 vjeç
Enver Petrovci
Enver Petrovci
63 vjeç
R.I.P.     Përkujtojmë:
Dr. Flori
Dr. Flori
(1979-2014)
Emmy
Emmy
(1989-2011)

Votimi i Javës
   26 Shkurt - 4 Mars 2017

Cilën Këngëtare Adhuroni?

  Rihanna

  Adele

  Beyonce

  Taylor Swift

  Katy Perry

  Rachel Platten

Voto