teksteshqip.com
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Këngët
DuliTags: Duli, Duli Reçku, Abdulla Reçku, Duli Recku
Vendlindja: Cërvicë (Kerçove)   
Duli është një këngëtar shumë i njohur, që këndon muzikë popullore. I lindur në një fshat afër Kërçovës në Cërvic. Rrjedh nga një familje muzikantesh popullore, babai i tij që shumë i ri u nda nga jeta, po ashtu ishte një muzikante i rralle me sharkinë e tij ishte i pazëvendësueshëm. Në fëmijërinë tij Duli erdhi në Zvicër dhe filloi pune si te gjithë shqiptaret, por ajo që kishte në gjak ishte muzika. Këndoi në shumë lokale të Zvicrës dhe kënaqi kurbeqaret me muzikën e tij dhe zërin që rrallë këngëtare e ka... >> Lexo gjithë biografinë >>


Zgjidhni me sa yje do votoni
  Mesatarja:  4.3 / Votuan:  123Albume:

» Më Shumë Albume »

» Dërgo Një Album »


» Dërgo Një Këngë »


 :: Ata Sy ::  
 :: Shkojna Bojna ::  
 :: Më Mungon ::  
 :: 1 Sen ::  
 :: A Ndihesh Fajtore ::  
 :: Genjeshtare ::  
 :: Fiksim ::  
 :: Shkoj Vera ::  
 :: Dy Here Dashurohem ::  


Kalendari
25/02/2017
Gëzuar Ditelindjen TeksteShqip Uron:
Nazmije Selimi
Nazmije Selimi
27 vjeç
Ex Wolf
Ex Wolf
24 vjeç
R.I.P.     Përkujtojmë:
Rexho Mulliqi
Rexho Mulliqi
(1923-1982)

Votimi i Javës
   19-25 Shkurt 2017

Kënga Më E Mirë E Noizyt?

  Number 1

  Big Body Benzo

  Gangsta Love

  Çfarë Ti Bëj

  Gipsy Lover

  Anytime Anywhere

Voto