A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Këngët
E-Os TbbTags: E-Os Tbb, Kastriot Koroli
Vendlindja: Korce      Mosha: 22 Vjeç   Shenja e Horoskopit: Gaforrja  
E-Os Tbb është një këngëtar jo shumë i njohur. Emri i vertete KASTRIOT KOROLI. E-OS se bashku me familjen e tij u larguan nga Korca per nje jete me te mire ne Tirane dhe u vendosen ne Rrugen 5 Maj ku rri edhe sot. Ne lagjen ku ai u rrit shumica ishin veriore. Ata kishin nje kundeshtim te madh ndaj reperave jugore. I inatosur per kete gje ai ju fut botes muzikore. Tekstet e tij te para ai i beri ne moshen 8-vjecare por kengen e pare ai e regjistroi ne moshen 14 vjecare pas nje kontrate te li... >> Lexo gjithë biografinë >>


Zgjidhni me sa yje do votoni
  Mesatarja:  5 / Votuan:  1


Loading...Kalendari
18/01/2017
Gëzuar Ditelindjen TeksteShqip Uron:
Engjell Çaçani
Engjell Çaçani
69 vjeç

Votimi i Javës
   15-21 Janar 2017

A Bëjnë Bujë Këngët E Reja Të Unikkatilit?

  Fare

  Po

  Jo

  Aspak

  Shumë

  Jashtëzakonisht

Voto