A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Këngët
Flori MumajesiTags: Flori Mumajesi, Flori, Florjan Mumajesi, Florian Mumajesi, Flor Mumajesi
Vendlindja: Tiranë    Jeton dhe vepron në        Mosha: 34 Vjeç   Shenja e Horoskopit: Luani  
Flori Mumajesi është një këngëtar dhe autor këngësh shumë i njohur, që këndon muzikë pop. Flori siç është I njohur për publikun emri I plotë I të cilit është Florian Mumajesi ka lindur në Tiranë më 23 Gusht të vitit 1982 dhe njihet si njëri ndër kompozitorët dhe këngëtarët më të kërkuar shqiptarë. Në skenën Shqiptare u paraqit fillimisht si këngëtar ku edhe ishte pjesë e festivalit “Kënga Magjike“ në vtin 2002 me këngën “Nuk mund të vdes“ për të vazhduar më tej me pejsmarrjen e radhës në “Kënga Magjike“ në vitin 2004 me këngën “Gjithm... >> Lexo gjithë biografinë >>
  • Flori Mumajesi ka këto rrjete sociale:


Zgjidhni me sa yje do votoni
  Mesatarja:  4.8 / Votuan:  399Albume:

» Dërgo Një Album »


» Dërgo Një Këngë » :: Nallane 2 ::  
 :: Nallane ::  
 :: Ku Isha Une? ::  
 :: Beautiful ::  
 :: Pa Jete ::  
 :: Me Zemer ::  
 :: Gjithmone ::  
 :: Lule Lule ::  
 :: Ke ::  
 :: Ta Boja Me Drita ::  


Loading...Kalendari
24/01/2017
Gëzuar Ditelindjen TeksteShqip Uron:
Gaqo Çako
Gaqo Çako
82 vjeç
R.I.P.     Përkujtojmë:
Nikolla Zoraqi
Nikolla Zoraqi
(1929-1991)

Votimi i Javës
   22-28 Janar 2017

Kush Ju Pëlqen Më Shumë?

  Dhurata Dora

  2po2

  Majki

  Capital T

  Dafina Zeqiri

  Gent Fatali

Voto