Dërgo Një Tekst
  Dërgo Një Poezi
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Genta Ismajli

Tags: Genta Ismajli, Genta, Gentiana Ismajli, Gentjana Ismajli, Genta Ismaili

Vendlindja: Gjilan    Jeton dhe vepron në        Mosha: 32 Vjeç   Shenja e Horoskopit: Dashi  
Genta Ismajli është një këngëtare dhe autore këngësh shumë e njohur, që këndon muzikë pop. Gentiana "Genta" Ismajli është një këngëtare shqiptare nga Kosova. Pak muaj pas lindjes se saj, u zhvendos me familjen në Çikago në Shtetet e Bashkuara. Në moshën 19 vjeçare, u kthye në Kosovë për të kënduar kengen me titull "Dridhem". Këngë u bë një hit i menjëhershëm dhe hapi para Gentes karrierën e muzikës. U zhvendos në Kosovë dhe mori pjesë në disa konkurse muzikë, si në Shqipëri dhe Kosovë. Vendosi të kthehej në Kosovë për disa arsye të ndr...

>> Lexo gjithë biografinë >>


  • Genta Ismajli ka këto rrjete sociale:
Zgjidhni me sa yje do votoni
 Mesatarja:  4.9 / Votuan:  2266

Guximi (2011)

Planet Me (2010)

Zero Zero (2008)

Possesiv (2006)

Më E Fortë Jam Unë (2005)

Mos Me Shiko (2004)Squat Baby
E Kam Provuar
Shkurt E Shqip
Kthehu
Krejt E Din
Pse Te Dua Ty
Dridhem
Si Ty Nuk Ka
Feel
E Pamundur

» Dërgo Një Këngë »

Përkthime 
teksteshqip.com © 2007 - 2017