SHARE:
  Dërgo Një Tekst
  Dërgo Një Poezi
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Irma Libohova

Tags: Irma Libohova, Motrat Libohova

Vendlindja: Tiranë      Mosha: 57 Vjeç   Shenja e Horoskopit: Dashi  
Irma Libohova është një këngëtare shumë e njohur, që këndon muzikë e lehtë. Irma Libohova, këngëtarja cila jeton tek publiku me këngët e saj jo vetëm në skenat e festivaleve të këngës në RTSH ndër vite, por dhe në skena të tjera, vijon të jetë në qendër të vëmendjes për krijimtarinë e saj. Zëri i vlerësuar mes një brezi artistësh që i dhanë shumë skenës së muzikës shqiptare ndër vite, këngëtarja Irma Libohova, pohon se ishin krijime muzikore të thjeshta, të këndshme, përshtatur edhe me cilësitë vokale të këngëtarëve. Aj...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Zgjidhni me sa yje do votoni
 Mesatarja:  4.9 / Votuan:  56

Pranga Malli (2010)

Preke Hunden (2006)

Mollaxhiu (2003)

Napoloni (2000)

23...53 (1997)

Albanian Radiotelevision (1991)

Arvanitase

Shamia E BeqaritZgjodha Njerine
Tango Dashurie
Mollaxhiu
Goce Do Martohesh
Preke Hunden
Ke Do Doje Ti
Helmimet Ne Kosov
Stop

» Dërgo Një Këngë »
teksteshqip.com © 2007 - 2017