SHARE:
  Dërgo Një Tekst
  Dërgo Një Poezi
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Motrat Mustafa

Tags: Motrat Mustafa, Motra Mustafa, Motrat, Motrat Mostafa, Safete Mustafa, Sahide Mustafa

Motrat Mustafa është një duo muzikore shumë e njohur, që këndon muzikë popullore. Motrat Mustafa (Safete (lindur më 1971) e Sahide Mustafa (e lindur më 1974), janë këngëtare nga Kosova.Rrjdhin nga nje fshat shume me vlera per muziken mbare popullore siç ishte Mushtishti nje fshat i Therandes.Ishin 8 motra dhe qe te gjitha kendonin,dy te parat kane kenduar shume vite me pare,ndersa 6 kendojne shume shpesh tani bashke.Këndojën që nga fëmijëria dhe shquhen në publik për herë të parë në Radio Zagreb në vitin 1981 me kolaboracionin...

>> Lexo gjithë biografinë >>


  • Motrat Mustafa ka këto rrjete sociale:
Zgjidhni me sa yje do votoni
 Mesatarja:  4.3 / Votuan:  352

Burime Folklorike (2017)

Dashnia I Then Ligjet (2016)

Hajde Për Hajr Dasma (2015)

Meli Meli (2015)

Unë E Ti Një Zemër (2014)

Ti Më Thirr Në Valle (2014)

Besova E Gabova (2013)

Krushqit Po Na Vijne (2013)

Lumturine Ne Zemrat Tona (2012)

Vajzë Kosove Jam (2012)Faleminderit Diaspor
Shpirtit Tim
Bej Thirrje Zemres O Njeri
Muaji I Mëshirës
Kuq E Zi
Me Fajsojn Qe S'pata Femije
E Pa Besë
Zemren Ma Ke Thy (Zeri Yt I Mjer)
Dashnija I Then Ligjet
N'dashuri Nuk Besoj Me

» Dërgo Një Këngë »

Përkthime 
teksteshqip.com © 2007 - 2017