teksteshqip.com
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Këngët
Nexhmije PagarushaTags: Nexhmije Pagarusha, Nexhmije Pagarusha
Vendlindja: Pagarushë (Malishevë)    Jeton dhe vepron në        Mosha: 83 Vjeç   Shenja e Horoskopit: Demi  
Nexhmije Pagarusha është një këngëtare shumë e njohur, që këndon muzikë e lehtë. Kur flitet për të, përdoren në një frymë shumë epitete si: Bilbili i Kosovës, Mbretëresha e Këngës Shqipe, Primadona e Melosit Popullor, Ema Sumak Shqiptare, Madam Butterfly, Fyti i Kristalte, etj. Mori shumë çmime, ndër të tjera "Këngëtare e Shekullit".Këndon që nga vitet e'50.Veprimtaria e saj muzikore 50-vjeçare është aq e gjerë, sa që është vështirë të thuhet se cilit zhanër i takon. Është e njohur për interpretimet e saj të shkëlqyera në muz... >> Lexo gjithë biografinë >>


Zgjidhni me sa yje do votoni
  Mesatarja:  4.4 / Votuan:  51Albume:

» Dërgo Një Album »


» Dërgo Një Këngë »


 :: Baresha ::  
 :: Baresha 2012 ::  


Kalendari
19/02/2017
Gëzuar Ditelindjen TeksteShqip Uron:
Don Pizhi
Don Pizhi
36 vjeç
Bledar Sejko
Bledar Sejko
45 vjeç
Maria Mena
Maria Mena
31 vjeç

Votimi i Javës
   12-18 Shkurt 2017

Këngëtarja Më E Mirë

  Kida

  Elvana Gjata

  Kaltrina Selimi

  Dafina Zeqiri

  Era Istrefi

  Nora Istrefi

Voto