A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Këngët
Qamili I VogelTags: Qamili I Vogel, Qamili Vogel, Qamil Muhaxhiri
(1923-1991)  

Qamili I Vogel është një këngëtar i njohur, që këndon muzikë popullore. Qamili i Vogël ishte këngëtar i muzikës popullore qytetare të kënduar në Gjakovë. I frymëzuar që nga rinia me muzikën tiranase ai u kthye në Kosovë dhe themeloi së bashku me Ymer Rizën,anembanë Kosovës, Shoqëri Kulturo-Artistike (SHKA). Me të kanë punuar shumë këngëtarë siç janë: Tahir Drenica, Mazllom Mezini, Bajrush Doda, Ismet Peja, Hashim Shala, Nexhmije Pagarusha, Shaqir Cervadiku, Shyhrete Behluli, Shkurte Fejza, Remzije Osmani e shumë të t... >> Lexo gjithë biografinë >>


Zgjidhni me sa yje do votoni
  Mesatarja:  4.9 / Votuan:  30Albume:

» Dërgo Një Album »


» Dërgo Një Këngë »


 :: 24 Pashallare ::  
 :: Toka Jon Heroike ::  
 :: Ne Token Tone Heroike ::  Loading...Kalendari
20/01/2017
Gëzuar Ditelindjen TeksteShqip Uron:
Florent Boshnjaku
Florent Boshnjaku
47 vjeç
Dren (D.O.G)
Dren (D.O.G)
30 vjeç
Isen Selimi
Isen Selimi
28 vjeç

Votimi i Javës
   15-21 Janar 2017

A Bëjnë Bujë Këngët E Reja Të Unikkatilit?

  Fare

  Po

  Jo

  Aspak

  Jashtëzakonisht

  Shumë

Voto