Më mbaj mend (për 1 muaj)

00 Genti
  • Emri i Vërtetë:
  • Gent Aliaj
  • Jeton dhe vepron në :
  • Uk 
Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  5
Këndon kryesisht: rock

00 Genti është këngëtar i njohur. Në Prill 2006, 00 Genti merr pjesë në Top Fest 3 me këngën "Genti Ecen Vete".

Në Maj 2007, 00 Genti merr pjesë në Top Fest 4 me këngën "Historia E Ping Pongut".

Në Shtator 2007, 00 Genti merr pjesë në Mikrofoni I Artë 2007 me këngën "Analizimi I Flamur Topit Ne Minor".

Në Maj 2008, 00 Genti merr pjesë në Top Fest 5 me këngën "Sayonara".

Në Nëntor 2008, 00 Genti merr pjesë në Kënga Magjike 2008 me këngën "Endrra Bardh E Zi".

Në Maj 2009, 00 Genti merr pjesë në Top Fest 6 me këngën "Efekti Santa Klaus".

Në vitin 2009, 00 Genti publikon albumin "Arti Magjik I Dorës Së Djathtë".

Në Maj 2010, 00 Genti merr pjesë në Top Fest 7 me këngën "Ora N'form Lule".

Në vitin 2010, 00 Genti publikon albumin "Songs About Fucking".

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »

Komente

1

Profili

SoundCloud

Shto profile

të tjera


Pjesëmarrja Në Festivale:


Komente 1