Më mbaj mend (për 1 muaj)

00 Genti - Historia E Ping Pongut Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  3.7 / Votuan:  6

Duart lart e koken poshte
jo nuk mundesh te sundosh,
permes detit ne furtune
ne nje varke bashke ti dhe une,
qajne femijet nga uji i ftohte
nga kjo jete ne nje tjeter bote,
ska me dhimbje as uri
alga deti, pasuri.

mblidhen fatet me litar
zhyten vajzat ne pazar,
enderrat kycur ne kuti
tek ky varr bashke une dhe ti,
qajne femijet nga uji i ftohte
nga kjo jete ne nje tjeter bote,
ska me dhimbje as uri
alga deti pasuri.

mos me ler, mos me ler
mos me ler te vdes menjane.
mos me ler, mos me ler
mos me ler menjane.

(2x)
eja kerce, kerce, kerce
eja kerce tashti me ne

(3x)
eja dhe kerce

po te jeni ato qe sjeni
do te marrim boten bashke,
dhe te keni ate qe skeni
do ju quaj pak te trashe,
po te thuash ate qe dua
do te iki menjehere,
e te shkruash ate qe dua
do te dua panderprere.

mos me ler, mos me ler
mos me ler te vdes menjane.
mos me ler, mos me ler
mos me ler menjane.

(2x)
eja kerce, kerce, kerce
eja kerce tashti me ne

(3x)
eja dhe kerce

jo sdua lot, yeah yeah yeah
nuk dua zot yeah yeah yeah.

(2x)
eja kerce, kerce, kerce
eja kerce tashti me ne

(3x)
eja dhe kerce

(2x)
eja kerce, kerce, kerce
eja kerce tashti me ne

(4x)
eja kerce tashti me ne


Ky tekst u dërgua nga Fra00 Genti
Publikimi: 27/05/2007
Festivali: Top Fest 4


00 Genti - Historia E Ping Pongut
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Historia E Ping Pongut".
3. Video është e këngës "Historia E Ping Pongut", por nuk këndohet nga 00 Genti.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga 00 Genti:


Komente 0