TEKSTESHQIP

00 Genti
Endrra Bardh E Zi
Lyrics

driten e banjos ndeze
ecen ngadale sikur mbi veze
lekuren me akull djeg
syri ndriqon nje njolle t zeze

sillesh me mire se nje vit me pare
dukesh me mire se nje vit me pare
ndoshta ti je

nje puthje e lehte heret ne mengjes
nje shi me fruta kur dielli djeg
nje hene e plote zhytur ne liqen
ndoshta ti je

fjala ne vesh jehon
nje portokall nuk di ku shkon
zilja nga gjumi zgjon
permbi fytyre nje gjethe e njome
INFO
Autor i muzikës, autor i tekstit dhe autor i orkestrimit është vetë artisti.