Dërgo Një Tekst
  Dërgo Një Poezi
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
1ky

Tags: 1ky, 1 Ky, 1-Ky, Kreshnik Jupolli

Vendlindja: Prishtinë    Jeton dhe vepron në        Mosha: 24 Vjeç   Shenja e Horoskopit: Virgjeresha  
1ky është një këngëtar jo shumë i njohur. Kreshnik Jupolli i njohur 1-Ky ka lindur ne Prishtinë, ku jeton dhe studion. Ai vijoj mesimet ne shkollen fillore "Dardania" ne Prishtinë, si dhe shkollen e mesme e perfundoj ne Gjimnazin natyror "Xhevdet Doda". Ai njihet per bashkpunimet e tij me kengetare te tjere si Casper, Nescho etj. Kreshniku muziken e ka si hobi dhe veqohet per talentin e tij sidomos neper refrene te kengeve....

>> Lexo gjithë biografinë >>


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.8 / Votuan:  33

Krijoni Një Kartolinë

Disqus Comments
teksteshqip.com © 2007 - 2017