Më mbaj mend (për 1 muaj)

1Ky - Pse (Feat. Cassper)  Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.8 / Votuan:  8

1-Ky
pres syt me mu mshel e fryma me mu nal
pres gabimet e mija krejt Zoti me mi fal//
pres shpejt mu ngjall n'at boten tjeter
pi pres lot e fundit per shoqnin e vjeter//
zdu lule mi vorr sja du kerkujt lot en sy
e du lutjen e fundit se ky shpirt ska mu kthy //
zdu asni zemer mu thy per kit fatin te
ti dashte vet me dit ngo tash amanetin tem //
prej qiellit do tju shoh noshta pa dhimbje si dikur
du me pas vorrin pa emer kishe skom egzistu kurr //
du me mu hjek kjo lekur e me met veq asht
ngo veq zemren tone menoj fjalt qe ti thash //
a ka me marr malli per jet ose per kit natyr
u bo von me menu se sot mu zbeh kjo fytr //
sot e thom lutjen e fundit e ti bashkohu me mu
nese osht dita e fundit amanetin duhesh me jau tregu Ej //

refren:
e kom shtir mi shpreh dhimt e mija nuk osht e leht
e zemra jem zdin qa osht dashnija e mallkoj ket Jett //
refrenX2..

Verse 2 - Cassper
Deri sa rri e menoj e foli per ket jet
Deri sa tjert i kujtoj e harroj veten ku kom met
Se Zoti i ka lon do sene e sdi dej kur kjo zemer rreh
Veq Zoti ka fal edhe ndjenjat qe i nin e sun i shpreh
Zoti ka fal shum dashni ndryshe o qe sdim me majt
Munohum bojm gjithqka po prap mesim krejt tu kajt
Po faji o te na se krejt vetit po ja bojm
Hajt kishe ndryshojn kishe t`vjetrat i harrojm
PO koht kurr s`harrohen e le mo koht e kqija
E dikur t`hup ftyra e ta rras kemerr edhe hija
Se qashtu ishem msu kom harru kur jom gzu
E ku meten ata njerzt qe dikur um kan thon tdu
Ndjenjat e tyne kan ndryshu se e pan se cili je
E dashnin qe e paten e varrosen thell ner dhe
Kerkush sot st`kupton se kerkun sun ta sheh at zemer
Se din qe ki aryse thojn aj lufton per emer

refren:
e kom shtir mi shpreh dhimt e mija nuk osht e leht
e zemra jem zdin qa osht dashnija e mallkoj ket Jett //
refrenX2..

Verse 3 - 1-Ky
pse m'pik loti kur faj nuk
pse zemra m'qan kur dikush em kshillon //
pse naten nuk kom gjum mshkojn ment gjithkah
pse menojn qe sjom kerkah pse o ALL-LLAH //
kush o fajtor per kta lot e mi
kush o fajtor qe sot nuk gjoj qetsi//
pse kjo merzi kaq shum o ka m'vran //
pse kjo zemer hala gjall pom man //
pse po gaboj kur n't'vertet nuk du
pse tjert pi vraj kur kurgjo sum kan bo mu //
duro o lot duro ..
se ka me ardh dita qe ski me dal mo //
ka me ardh ajo dit amo kur e din Zoti
jeta jem e ka 1 shok e aj shoki o loti //
qe gjithmon m'perkrah sidomos kur sjom mir
kta lot pom majn gjall e mi largu pom vjen shtir ///


Ky tekst u dërgua nga Lenna   drilontershani   TavnikCity1ky
Publikimi: 31/05/2010


1Ky - Pse
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Pse".
3. Video është e këngës "Pse", por nuk këndohet nga 1Ky.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga 1ky:


Komente 0