Më mbaj mend (për 1 muaj)


2Ton - Pa Limit
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Pa Limit".
3. Video është e këngës "Pa Limit", por nuk këndohet nga 2Ton.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


2Ton - Pa Limit (Feat. 0290)  Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  9

Këngë e albumit:

"Vlersona"

Komente

Asnjë Koment

17/01/2008

2008-01-17T11:45:51+01:00

Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Pa Limit" kënduar nga 2Ton.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.

Ky tekst është kërkuar 0 herë gjatë kësaj jave.

kërkesa
0

DËRGO TEKSTIN


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Aldo Çomi - Pa Limit

REF...

po thojn ska limit ne ket loj
dhe nese prap ket jete do me duhet qe ta ndroj
mjep fuqi dhe vullnet qe ket dreq t'perballoj
cfardo qe te ndodhi shok un venin nuk e l'coj

jetoj jeten pa limit (pa limit)
jetoj jeten pa limit (pa limit) X2

VERSA 1 (ALDO COMI)

IA NISA FILLIKAT
MES 4 RRUGVE
MU ZGJAT 1 DOR
PO CE DO ISHTE ME TE FUTME

MBLODHA FORCAT
BESIMIN NVETVETE
BESOJA GJITHCKA
MBI T'MIREN DHE T'VERTETEN

SHPESHHER NDIJA DISA LEKUNDJE
PO KURR N'JET NUK U RREXOVA
SHPESHHER BONA VETEM T'PAMUNDUREN
ME SHPRESEN QE DIKU T'BIJETOJA

ARRITA ME FILLU
PO PRAP PREJ ZERROS
RISTART I BONA TRRUNIT
SI TE JET DITA E FUNIT

GISHTIN I VUNA KOKES
ME PARIMIN KRYESOR
SUKSESIN ME MBRRIT NKOHE
PER FAKTIN SE T'KOM NDOR

I LUTEM ZOTIT
PER GJITHCKA QE BONA
I FALEM ALLAHUT
QE TY PO BESONA

SMUNEM ME HARRU DASHNIN PER FAMILJEN
PER TA JETOJ
CDO MOMENT CDO SFID
I BOJ BALL I SFIDOJ


VERSA 2 (TRELO)

Whats up djalli vet flet
prej meje vec realitet pret
jetoj jeten ma t'shpejt se kurr
ne levizje dhe per shum vjet

misioni n'shinjester se ndroj
n'koma se lcoj
deri sa tja arrij qellimin
t'baj leket Relax t'rroj

s'rri me njerez qe s'duhen
qe mrapa krahve mbajn t'ruhem
ja kam dal ne vite vet
qe kam ket emer qe quhem

kush doli i poshter u poshtru
se ato me bole ngelen ktu
njifen sa per buke me mu
frate ambasador jam vete sdu

n'Loj
qe ne kohen e fiksimit bi**h
ska rendsi kur ku
e baj per fitim o hic

skam frike se kurr
qe du suksesin tvdes frate
kam frik pa e provu
do jem i fundit tmbes frate

menyra ime eshte kjo
dhe ke syt ma fixo ngjyren
se un shum ndryshoj kpucet
por ama nuk ndryshoj ftyren

plasja nje here e mire
ndestinacion t'fundit
mu shpejt m'pushon zemra
nen ritmin e minimumit

Kobra aka Helmusi - Pa Limit

Thuj mirdita arkitektit t'hiphopit shqip .
Trrzohet karriera nese sje me plan urbanistik .
Rruga na msoj se me marr lek , osht veprim artistik .
Na s'prejna nbes na prejna n'fyt mbesim authentic !
Na BLOODY ALBOZ Ju vari karos .
Na marrim paros , ju hani karos
Vazhdon misioni drejt suksesit pa limit !
Ska kompromis na jena nisha secilin vit !
Albumi jem i ardheshum 20,20
AUTHENTIC ENTERTAINMENT.
Rrehet hekri sa osht hale nxeht .
Loja e jona bukfalisht ska met asnji asset.
Me koncesion e kena tbleme per 100 vjet .
Na marrim paros Ju vari karos .
Na marrim paros , ju hani karos .
Ju kena lan me gishta ngoj DESPERADOS .
Trrethum me 100 bisha si me kan ushtri e , PABLLOS
Zgjedhje jon 2 PARET A PLUMIN .
Perndryshe t'vina nmesin e nates ta nxerrim gjumin .
Pe lujna lojen ALL IN doren sja dhajm asnjanit .
Nuk ngihem lek pe dojna rrogen sa t'XHERDANIT .

HARRO SHLYJE NDOR E KENA NA . GUTU KRYJE
LOJA OSHT E JONA FUN E KRYJE .
FOLT KUSH KAPE PSHTYJE .N'GHETTO.
KY SËSHTE PER LEK LIRISHT THIRRNA YJE
SHLYJE . NDOR E KENA GUTU KRYJE .
LOJA OSHT E JONA FUN E KRYJE .
FOLT KEQ KUSH PER NE KAPE PSHTYJE . AH PHUU
JENA TE RRUGES LIRISHT THIRRNA YJE .

Fjalen e rond edhe stilin e sert .
Si me kan te zi po ju shoh krejt errt .
He bitch ma i fort jom vet , don mu shty me mu hiq se kom dert .
Inati ma ki gishti i mesit flet .
Jom rrit nrrug edhe mdhojn respekt .
G ky sen so let rruga mka njek edhe pse ngurbet .
Fjala e gat ky sen bllokad njerzit nrrug edhe tgatshem si gard .
Jee mu shty me mu tjepi disfat jom shum nalt .
Sun um prek ti e boj shum hard, rimat e trenta edhe flowin parad .
Krahin e fort edhe tmushun gard , tjert kunder neve jon shum larg .
Ky sen shperthen , sheja po len .
Kjo o si frik ndjenja po then .
Fol keq per ne ty inati pot t;then .
Ukfirin e musht gati per t'shten .
Hee ju shoh prej bregit , fjalen e hekrit .
Si dugagjini nkumanov zemren e BEGIT "
Po don mem pa sun um sheh .
Jom shum nalt edhe sumun um nxe .
Aha pom vjen me vjell , wuue kshtuqe mos um vet pse !
Ma i fort se dje .
A , b , c , ç , d alfabeti i rapit he .
Mos ma tesh ti rakin pse , pse sta futi bre .
Jom moti nket qim nane , thirrem old school .
Respekt per njerz , qe se kan shit veten edhe jon kull .
AUTHENTIC rrojt , moti i kom ntrull .
Thirrem kober qysh t'qohet i jepa vul .

HARRO SHLYJE NDOR E KENA NA . GUTU KRYJE
LOJA OSHT E JONA FUN E KRYJE .
FOLT KUSH KAPE PSHTYJE .N'GHETTO.
KY SËSHTE PER LEK LIRISHT THIRRNA YJE
SHLYJE . NDOR E KENA GUTU KRYJE .
LOJA OSHT E JONA FUN E KRYJE .
FOLT KEQ KUSH PER NE KAPE PSHTYJE . AH PHUU
JENA TE RRUGES LIRISHT THIRRNA YJE .

Krejt e kom bo , veq per juve kit sen thnxx KOBRA , edhe thnxx 2po2 , se na ke knaq me kta flm shum .
Shkruar nga : ALTRIM MEHMETI ,
Altrim Mehmeti -.

Lauresha Ramadani - Pa Limit

Ti me ngre lart ne qiell te tete,
Me thuaj zemra a te flet.
Ma ke zbritur ne toke ti diellin,
E sfidoj edhe dimrin kur te kam
Me prane, me prane, me prane

Ref.:
Pa limi te dua me prane,
Tek ti shpirtin une e kam.
Pa limit e dehur une jam,
Me ty!

A mundem naten une ta ndal,
Ma lidhe zemren si e marre.
Ma ke zbritur ne toke ti diellin,
E sfidoj edhe dimrin kur te kam
Me prane, me prane, me prane

Ref.:
Pa limi te dua me prane,
Tek ti shpirtin une e kam.
Pa limit e dehur une jam,
Me ty!

Më shumë këngë me këtë titull:
Më Shumë Këngë Nga 2Ton:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë