Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  4
  • Mosha:
  • 17 Vjeç
BIOGRAFIA: 2D është një grup artistësh i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo hip-hop. Grupi 2D osht i themeluar ne vitin 2002 por i njohur ne at koh si grupi RINIA E HUMBUR ku ne fillim ishin 2antar DOGANOS & DEMO ne at koh realizuan kengen vdekje nga droga me bashkupin ANDI RANDOBRAVA mirepo musica nuk u publikua per arsye personale... dhe deri ne vitin 2008 kur me iniciativen e DOGANOS per te vazhduar karieren me music ai vendosi qe te filloj nga e para dhe pika e par si primare qe ishte .. ai beri nderrimin e emrit te grupit ng...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Shto profile

zyrtare    Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

    Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »Artistë Të Ngjashëm:

Abstract

Alboholics

Madd Dogs

Retrovizorja

Legenda

Bloody Foreigners

Etno Classic

Humus

Hithat

2farm


Tags: 2d, 2 D, Doganos, 2d Doganos, Rinia E Humbur

Krijo Një Kartolinë