Dërgo Një Tekst
  Dërgo Një Poezi
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

2die4

Tags: 2die4, 2 Die 4, To Die For, Niku, Bledi Milioneri

2die4 është një grup muzikor i njohur, që këndon muzikë hip-hop. Grupi 2die4 eshte krijuar ne 25 gusht 1999 nga 3 djem fierake: Bledar Papathemiu ( Bledi Milioneri ), Niku Malo dhe Ervini Papuciu . Pas disa regjistrimeve me shume si prova ne vitin 2000, vjen dhe albumi i pare `Jetes sone` qe doli ne shtator 2001, kenget e ketij albumi u regjistruan ne muajt e pare te atij viti. Albumi u shoqerua me video klipin perkates `Jetes sone 3`. Veçoria e albumit `Jetes sone` ishin tekstet dhe tematikat e ndryshme qe tr...

>> Lexo gjithë biografinë >>


  • 2die4 ka këto rrjete sociale:
Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  31
Disqus Comments
teksteshqip.com © 2007 - 2017