Më mbaj mend (për 1 muaj)

2po2 - Jetoj Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  8

Dhe vazhdon jeta, na shfrytzon nmaksimum,
kontrollon cdo levizje urdhron deri ne fund.
dhe kur nuk leviz ne qendrime,
ashtu duket e embel dhe te fut ne dyshime.
kur e kupton jeten tvjen me vjell,
aty ku je ne ket moment padyshim jeta tka sjell.
dhe kur zgjohesh ne mengjes nuk vepron ashtu si don,
kerkon fajin por sistemi i jetes fajin kontrollon.
e ti jeto per nje dit qe e endrron cdo moment,
esht kerkes shum e thjesht qe jeton vetem ne ment.
ter kohen do te jesh peng i endrrrave te tilla,
punon vepron endrrat mbesin vec deshira.
me e veshtira nket tregim esht e verteta
kur e din se ky udhtim dot tretet mbetet nje kujtim,
jo kujtim i perjetshem as tregim i shkurt,
jo kujtim i kendeshem as perral e urt.
me vujtje nen lekur zemra do tngrihet si gur,
se ke jetuar mes nje endrre per nje dit qe nuk erdhi kurr

(refreni)
nese do jeto jeto, gjithcka zhduket ne harres,
si cdo krijes edhe un mbrenda kam edhe nje shpres,
per nje dit qe e endrrova e prita nje jet te ter,
nje litar qe me ndihmon dikush ma pren me gersher.

jeta qenka nje udhtar nrrug te gjat per te kaluar,
kurse ne mjet udhtimi per ritin e ran tcaktuar.
perjetimet qe i pate, fare nuk kan rendsi,
neser do te behesh plak nese dje ishe femi.
nese do jeto me kot, gjithcka zhduket ne harres,
si cdo krijes edhe une mbrenda kam edhe nje shpres.
per nje dit qe e endrrova e prita nje jete te ter,
nje litar qe me ndihmon dikush ma pren me gersher.
nervozohu cnervozohu, cdo gje esht pa nevoj,
jeta thjesht me zvarrit posht e lart sikur nje loj.
dhe kur thua dua tvdes, vdekja nuk te merr aq leht,
tani kur ste duhet jeta, vdekja shpetim i shejnt.
por jo, nuk te lshon jeta ka nevoj per ty.
ti vazhdo endrren tende edhe pse tmbyllen ndry,
prite edhe nje deshir fati ndoshta do te prij.
dita qe jeton ne ty, esht nis ndonjeher do te vij.

ref : nese do jeto jeto, gjithcka zhduket ne harres,
si cdo krijes edhe un mbrenda kam edhe nje shpres,
per nje dit qe e endrrova e prita nje jet te ter,
nje litar qe me ndihmon dikush ma pren me gersher.

si nje shkreti plot zall,vjen nje stuhi perball.
te verbon dhe te ben tvuash sa tjesh gjall.
njerzit jan budall gjithcka bejn pa vet dije,
mendoj se jan tpavdekshem por jan vetem nje hije.
e verteta te luhat sikur neper val deti,
realiteti te persos vec at dit kur trrok sikleti.
kurse, me par tmban mbyllur neper iluzione,
vrapon indirekt, shtigjet neper vizione.
halucinacionet do te fusin nrrebelizem,
agresivitet vet opcioni per tkaluar krizen.
sa her do vyshkesh neper stina si nje pem,
dot perdoresh cdo metod per tharruar cdo problem.
haveri jem nuk esht let tarrish nkulminacion,
edhe un edhe ti prap gerkojm definicion.
jeta na sfidon sikur cdo gje tjet ne rregull,
besojm ne nje moment qe fshihet diku ne mjegull.

(refreni)
nese do jeto jeto, gjithcka zhduket ne harres,
si cdo krijes edhe un mbrenda kam edhe nje shpres,
per nje dit qe e endrrova e prita nje jet te ter,
nje litar qe me ndihmon dikush ma pren me gersher.

e un jetoj me zjarr nen lekur
per nje dit qe nuk erdhi kurr.
vazhdoj jetoj me dhimbjet e mija,
per nje dit qe jeton ne endrrat e mija.


Ky tekst u dërgua nga  Valon2po2
Renditja: Top 200
Publikimi: 01/12/2005


2po2 - Jetoj
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Jetoj".
3. Video është e këngës "Jetoj", por nuk këndohet nga 2po2.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga 2po2:


Komente 1