Më mbaj mend (për 1 muaj)

2po2

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.8 / Votuan:  431
 • Emri i Vërtetë:
 • Besnik Canolli
 • Vendlindja:
 • Prishtinë 
 • Jeton dhe vepron në :
 • Kosovë 
 • Mosha:
 • 42 Vjeç
 • Shenja e Horoskopit:
 • Gaforrja ♋
BIOGRAFIA: 2po2 është një këngëtar dhe autor këngësh shumë i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo hip-hop. Grupi 2po2 eshte themeluar ne vitin 1996 nga Besnik Canolli dhe Arben Mehmeti. Ne vitin 1997 arrijnë ti incizojne kenget e para, fillimisht me kengen "S'me pelqen kjo loje" arriten ti bejne per vete zemrat e shume moshatarve te tyre. Adhurues të shumtë këndojnë refrenin e këngës së tyre "Mori dashni e mjera", këngë kjo të cilën grupi 2po2 e kënduan në fillim të karrierës së tyre. I ngacmojnë me shikime kurreshtare, ndërsa Besniku dhe Arbeni iu dh...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Daja e

Capital T

Profili

Twitter

Instagrami

Zyrtar

Profili

Facebook

Kanali

Youtube

Komente

18 🔥2020 (2016)

★★★★★

Authentic (2011)

★★★★★

Crazy Girl (2009)

★★★★★

High Records Vol. 2 (2008)

★★★★★

Hip Hop Filiozofi (2005)

★★★★★

Hip-hop Therapy (2003)

★★★★★

Nuk Dorezohemi Lehte (2001)

★★★★★


  Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

  Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

Kartolina (24)

4
6
15
1
0
1
0
0
3
42
6
6
6
1
11
5
16
10
3
2

Krijo Një Kartolinë

Të Gjitha

STORY

Artistë Të Ngjashëm:

Getoar Selimi

Genc Prelvukaj

Unikkatil

Dr. Flori

Blero

Labinot Tahiri (Labi)

Meda

Ramadan Krasniqi (Dani)

Xeni (Shkelzen Jetishi)

Luan Zhegu

Tags: 2Po2, 2 Po 2, Besniku, Besnik Canolli, 2Po 2


Komente mbi këtë artist


Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem
Shiko të gjitha komentet