Më mbaj mend (për 1 muaj)


2po2 - I Lig Per Armik

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "I Lig Per Armik".
3. Video është e këngës "I Lig Per Armik", por nuk këndohet nga 2po2.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

2po2 - I Lig Per Armik  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.2 / Votuan:  9

Këngë e albumit:

"Hip Hop Filiozofi"

Komente

Asnjë Koment

01/12/2005

2005-11-30T23:00:00+00:00Besniku-
Ngoni o kryma ju jeni t`lodht per mu
me qita dissa t`karit keni sharru n`mut deri n`ngu
qysh doni mi shti fjalt me njerz abnormal
ma shum kom morra se kime n`kry m`shkoj jeta n`mal
jom bal , jom zdral kanibal e tjera e tjera
jau shti ethet sikur ktyneher hala sillna me havera
e ronoj belin me allti , n`prishtin kur t`vi
pi raki kurvat kar kom me jau ngi
qyre leni ma kto sene se ju jeni amatera
ky o dissi jem i fundit tash me stupc herav tjera
o repera . kom me shanzhera rima rrafall
ksi MC t`killaft si ju ka 10 i ha per kaftjall
boll m`qit fall me qisi kerifekte t`pshurrta
o ka shihet mir kush o ka jep fjal t`sigurta
e ju lene repin se s`ju shitet as pa pare
ashiqare boj hajgare rri n`dritare pi cigare
e as nuk e prishi timin e duhanit per ksi muta
qe i permuta hiq su guta
mi shkrun qito 4 fjal t`trenta
e dita qe i shkatrroj leht MC-it me goj t`shtremta

REF::::
Ik ... se je i lig per armik
Ik ... as ne mendime s`je logjik
Ik... kuroren leje per mbret
se t`kasapiti me rima definicioni del vet

Phat Beni-
Kush osht i pari dhe kush bani hite gjith kto vite
kush e nisi kush hala pe man kurr rahat s`kena me ju lan
mos thuj qa u ba qa krisi kit loj e pari kush e nisi
kom lujt krejt jom tranu ngoj 2 fjal tash ti per mu
mos e kap dikon t`ran si un qe sun e qon
i bjen pishmon e t`lshojn dy kam e tani ja nis e kan
jo veq ti po po foli per te ton
rimat i kom shum ron asnjani prej juve sun i qon
mos m`dil perpara se nuk muj mu nal
jom si treni qe ec ne binar
jom i ran armatim ni vagon
jom i shpejt qaq i shpejt qe ti s`munesh me vrejt
veq kit boom ti munesh me ni
afer un kur t`vi e ta hi e t`boj pluhur e hi
e nuk ndalna rrugen e vazhdoj misionin e perfundoj
mos um fol per pengesa se t`gjitha i tejkaloj

Besniku - Phat Beni
Allahile pidh nane qa kari je tu than
ritmi fort t`ka ik as njet se ki me nxan
edhe beatat e killt t`sempllirat n`kasaphane
kishe ti numer njo n`kit hip shqip hop hane
edhe moti po rruhesh me qat flow t`Rebelit
edhe me rimat e mija sikur brisku i berberit
t`pshurri n`arkitektur njeriii
se i kom rimat si ferrari e gojen si shumaheri
une jom qaj shoferi qe t`qon n`dragodan
un jom kan veteran edhe jom veteran
e kur tum nalin policia ju kallxoj rimat e mija
kuferat me alltija kokainen via via
zi e terr um shkoj rinia nuk ka rrena n`rimat e mija
hiqu ti se t`shkojj burrnia shkelma bothve t`qoj te shpija
une jom qaj Besniku ktyneher problematiku
tash me rima t`mija t`fiku jom qaj psikiatriku
le krejt haveri jem mos i qit vetit problem
merre n`jog rakin tem se t`ka lshu ai ajrokrem
haver edhe niher i pshtyva rimat e arta
pasha qit mikrofon i kom t`qartaa

REF::::
Ik ... se je i lig per armik
Ik ... as ne mendime s`je logjik
Ik... kuroren leje per mbret
se t`kasapiti me rima definicioni del vet

{outro}
yeahh 2po2 ky sen nuk osht hip hop shqip
ky osht rock shqip u fuckin njerz t`deshtumm
yeahh 2005 hip hop filozofii
phat beni , besnikuu 2 muthafuckin high
yeahh ughh ughh yeahhhhh


Ky tekst u dërgua nga Realtalk
Më Shumë Këngë Nga 2po2:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet