Më mbaj mend (për 1 muaj)

2po2 - Kujdes Per Djalin Tend Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  4

[Besniku]
Fakt i gjalle se ditet e quditshme po i kalojme
Per disa parajse disa ne ferr po jetojne
Kur te kaplon varferia gje me e keqe se nje dhune
Sidomos per te rinjte qe nuk kane pune
Per bese i kuptoj se aspak nuk eshte lehte
Tere diten dhe naten mengjesi ne rruge i pret
Duke pritur te behet diqka ne parlament
E pritja behet armik dhe koka kerset
Dhe nenshkruajn kontrate me te keqen
Vrasje kidnapime per te siguruar jeten
Nga kriza dhe kushtet ekonomike
Por paraja nuk ka vlere kur nuk ndihesh mire ne tuat patike
E keshtupo kerkon per djalin tend
Hapi syte shiko se ai po gjindet ne qdo kend
Degjo qfare fjalori po perdore
Zgjohu nga gjumi se ai spo shkon me ne shkolle
I braktisi librat,lapsin,fletoret
Tani don te behet sherbyes i droges
Ti e din se ai vetem 17 vjet i ka
Sod keshtu po neser a thua qka don me u ba

Ref:[Beni]
I armatosur deri ne dhemb as syrin kurr nuk e tremb
Ai ka pushtuar cdo ken kujdes kujdes per djalin tend
Nje dite edhe ti do te pendohesh nga faji kurr sdot smund t'largohesh
Ai nuk ndrrohet me as kend kujdes per djalin tend.

[Beni]
Mos prit nese nuk je i zoti kerko ndim
Se djali yt po behet si nje gangster ne film
Armet me emer dhe shifer po i njeh
Kjo nuk eshte normal eshte i ri ende
Me vozit makina luksoze
Buza tamel i qet e ka qehre nervoze
Nuk jam psikolog as nuk kam keshilla per ty
Une kam qene itille nuk dua ato dite me i kthy
A mendove se djale yt ne rruge po meson
Ose diplomen e mjekesise po e dergon
Apo deshirove te behet avokat
Te krijoj familje te kete para e dukat
Behet mire thoje e sdije fare qka po ndodh
Rruga eshte nje gjungell shume lehte eshte me fol
Sidomos terri i nates jasht kur te nzen
Askush nuk pyet apo te pelqen a spo te pelqen
Secili mbron veten te gjithe jane te rrezikuar
Ardhmeria e tyre shume moti eshte e shkruar
Nuk eshte e veshtir ske nevoj fare te mendosh
Nese je ne loje ose grilat ose vdekjen do fitosh.

Ref:[Beni]
I armatosur deri ne dhemb as syrin kurr nuk e tremb
Ai ka pushtuar cdo kend kujdes kujdes per djalin tend
Nje dite edhe ti do te pendohesh nga faji kurr sdot smund t'largohesh
Ai nuk ndrrohet me as kend kujdes per djalin tend.

[Besniku]
Une nuk po te qortoj nuk theme se ke faj
Por dije se femiju yt shpejt do te thote bye bye
Se eshte duke kerkuar rrugedaljen e tij
Ka hyre ne kahje te ndaluar per femije
Ai po udheton ne nje labirint pa dalje
Ku kthesat dhe pengesat kurre nuk kerkojne falje
Dhe po shoqerohet me njerez te huaj
Zakonisht te rrezikshem qe nuk luftojne me duar
Ai luan poker dhe pin alkohol
Tani ngreh edhe shit dhe nuk iduket boll.

[Beni]
Kur te vije nje dite lajmi ne tenden shtepi
E kane vrare do te jete vertete lajm i zi
Mos qaj kot se ai nuk kthehet me
Mos u trano se femiju nuk blehet me
Dashurine qe pati nevoj ti nuk ja dhurove
Kurre nuk ishe prane tij hahh ja qka fitove
Nuk pate kohe se vrapoje mbas alkoholit
Vejushkave, parave edhe zholit
Tani sillesh verdalle here ne ate kend here ne kete kend
Dhe te kujtohen fjalet e mija kujdes per djalin tend.

Ref:[Beni]
I armatosur deri ne dhemb as syrin kurr nuk e tremb
Ai ka pushtuar cdo ken kujdes kujdes per djalin tend
Nje dite edhe ti do te pendohesh nga faji kurr sdot smund t'largohesh
Ai nuk ndrrohet me as kend kujdes per djalin tend.


Ky tekst u dërgua nga Besfort-shaqiri-viti-terpez2po2
Publikimi: 01/12/2003


2po2 - Kujdes Per Djalin Tend
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Kujdes Per Djalin Tend".
3. Video është e këngës "Kujdes Per Djalin Tend", por nuk këndohet nga 2po2.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga 2po2:


Komente 0