Më mbaj mend (për 1 muaj)

2po2 - Leter 1999 Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  25

U korrigju pre Donat z.

Leter 1999

Nan merzitshem pe shkruj ket lettre per t'y
E di qe e lexon. E vajton me lot n'sy
E di se ton kohen jeton me mu n'kry
E di se premtimet une moti i kom thy
Veq edhe mu mka thy jeta Keq
Prita se po ndreqet ajo kurr nuk u ndreq
E bash per at arsye u nisa ne ket rrugë
Vitet me te mira u bonen punt llug
E din se gjithmon kam luftu per sukses
E din se kur se mrrij at qa du hi ne stres
E din ma mir se ti askush nuk me njeh
Jeta nuk me dha as një dhurate a spe sheh
E din qe kurr nuk kom dasht larg me shku
Do sene n'jetë ndodhin kurr smunesh me i ndryshu
Qe jeta n'a ndau siq deshi ajo vet
Shnosh me kon e tjerat qysh to kysmet

Shkruan lapsi im një leter 1999
Nan a me fal një buzqeshje per fillim per mbarim letër 1999
Me merr ne perqafim per gzim dhe deshprim sukses dhe deshtim
Drejt a gabim faji osht jetim per fillim per mbarim letër 1999

Si gjith edhe sod kesh tu mendu per ty
E mora letren pe lexoj me lot n'sy
U bonën shum vjet ti hala n'shpi sje kthy
Megjithat asnjëher premtimet si i ke thy
Veq mos harro as ktu s'je kon Keq
Priten shokt e tu e dikur jeta ju ndreq
E bash për këtë arsye un merzitem më shumë
Vitet më të mira ti ike larg nga unë
E di ti gjitmon ke luftu për sukses
E di se kur se mrrin at qka don hin në stress
E diin shum shok tu nuk ikën në gyrbet
Bile ka prej tyre deputet n'parlament
E ti kurr nuk ke dasht larg me shku
Me lon ket qytet gjith ke thon shum e du
E qfar të ndau faji mbetet jetim
Me frik se lotët sdo na falin këtë gabim

Shkruan lapsi im një leter 1999
Nan a me fal një buzqeshje per fillim per mbarim letër 1999
Me merr ne perqafim per gzim dhe deshprim sukses dhe deshtim
Drejt a gabim faji osht jetim per fillim per mbarim letër 1999

U bonën shum vjet e un hala nuk jom kthy
E ty deri tash të jan tha lotët n'sy
E un krejt tjera prioritete n'kry
Per me u kthy gati tona shpresat mshel ne dry
Veq edhe jetën spe mar mo me t'keq
Presim edhe pak e dikur thojm qe u ndreq
Bash per ket arsye jetoj shum i qetë
Qdo dit e shijoj si dhuratë në këtë jetë
E di un hala luftoj për sukses
Veq nëse nuk arrij asnjeher s'hi hi në stress
E di nuk ki qa m'kallxon për havera
Te rritur në varfri me andërr milionera
fati na largoi sikur gjethet era
E nanat na presin me lot n'sy te dera
Shikoj në pasqyr pikon një lot burri
I thyer mos thuj jemi ma t'fort se guri

Shkruan lapsi im një leter 1999
Nan a me fal një buzqeshje per fillim per mbarim letër 1999
Me merr ne perqafim per gzim dhe deshprim sukses dhe deshtim
Drejt a gabim faji osht jetim per fillim per mbarim letër 1999


Ky tekst u dërgua nga Fati   Donat942po2
Renditja: Top 200
Publikimi: 03/08/2011


2po2 - Leter 1999
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Leter 1999".
3. Video është e këngës "Leter 1999", por nuk këndohet nga 2po2.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga 2po2:


Komente 0