A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
50 Cent

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  2.8 / Votuan:  13
  • Emri i Vërtetë:
  • Curtis James Jackson Iii
  • Vendlindja:
  • New York 
  • Jeton dhe vepron në :
  • Sh.B.A. 
  • Mosha:
  • 44 Vjeç
  • Shenja e Horoskopit:
  • Gaforrja ♋
BIOGRAFIA: 50 Cent është një këngëtar i huaj shumë i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo hip-hop. Curtis James Jackson III, i njohur ndryshe si 50 Cent, ka lindur në New York. I lindur në një lagje të vogël të New York-ut, South Jamaica, Jackson filloi të abuzonte me drogën që në moshën dymbëdhjetë vjeçare. Pas rehabilitimit nga lëndët narkotike, 50 Cent filloi të bënte karrierë në muzikën rap. Gjatë një incidenti në vitin 2000, reperi është qëlluar me nëntë plumba, megjithatë ai i shpëtoi rrezikut për jetën. Pas publikimit të albumit “Guess ...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Shto profile

zyrtare» Dërgo Një Këngë »Artistë Të Ngjashëm:

Kanye West

Nelly

Eminem

Daddy Yankee

Flo Rida

Josh Turner

Ne-Yo

Will.I.Am

Akon

Usher


Tags: 50 Cent

Krijo Një Kartolinë
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019